Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Kategori:Engelli Araç Aküleri

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Sırala

  BB 28 Ah 12 Volt VRLA AGM Engelli Araç Aküsü - 28 Amper

  $104.40
  BB marka EP28-12 Model 28 Ah 12V ( 28 Amper 12 Volt ) VRLA AGM Engelli Araç Aküleri ile ilgili sayfalarımızda geniş bilgi alabilir, engelli araç akü fiyatları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

  Victron AGM 12V 38Ah Solar Engelli Akü

  $180.76
  Victron AGM Super Cycle 12V 38Ah Solar Aküler Kuru akü sınıfında yer almaktadır ancak akünün içerisinde yer alan pilin dökülmemesi için fiberglas mattan üretilmiştir. Fiberglas mat sayesinde sülfürik asit hızla emilir ve akü titreşim veya donmaya karşı direnç sağlanır.

  BB 75 Ah 12 Volt VRLA AGM Engelli Araç Aküsü - 75 Amper

  $336.00
  BB marka EP75-12 Model 75 Ah 12V ( 75 Amper 12 Volt ) VRLA AGM Engelli Araç Aküleri ile ilgili sayfalarımızda geniş bilgi alabilir, engelli araç akü fiyatları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

  Victron AGM Super Cycle 12V 60Ah Solar Engelli Aküsü

  $232.74
  Victron AGM Super Cycle 12V 60Ah Solar Aküler Kuru akü sınıfında yer almaktadır ancak akünün içerisinde yer alan pilin dökülmemesi için fiberglas mattan üretilmiştir. Fiberglas mat sayesinde sülfürik asit hızla emilir ve akü titreşim veya donmaya karşı direnç sağlanır.

  BB 40 Ah 12 Volt VRLA AGM Engelli Araç Aküsü - 40 Amper

  $150.00
  BB marka EP40-12 Model 40 Ah 12V ( 40 Amper 12 Volt ) VRLA AGM Engelli Araç Aküleri ile ilgili sayfalarımızda geniş bilgi alabilir, engelli araç akü fiyatları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

  SB 26 Ah 12V Engelli Araç Aküsü

  $100.34
  SB marka SPG26-12 26 Ah 12V Engelli Araç Aküleri ile ilgili sayfalarımızda geniş bilgi alabilir, engelli araç akü fiyatları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

  BB 33 Ah 12 Volt VRLA AGM Engelli Araç Aküsü - 33 Amper

  $132.00
  BB marka EP33-12 Model 33 Ah 12V ( 33 Amper 12 Volt ) VRLA AGM Engelli Araç Aküleri ile ilgili sayfalarımızda geniş bilgi alabilir, engelli araç akü fiyatları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

  SB 55 Ah 12V Engelli Araç Aküsü

  $168.00
  SB marka SPG55-12 55 Ah 12V Engelli Araç Aküleri ile ilgili sayfalarımızda geniş bilgi alabilir, engelli araç akü fiyatları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

  SB 12V Deep Cycle AGM Akü

  $278.40
  SB 12V Deep Cycle AGM Akü ile ilgili SolarAVM sayfamızdan detaylı bilgi alabilir, 150 Ah kuru akü fiyatları için tıklayın.

  SB 80 Ah 12V Engelli Araç Aküsü

  $241.38
  SB marka SPG80-12 80 Ah 12V Engelli Araç Aküleri hakkında SolarAVM sayfamızdan detaylı bilgi alabilir, engelli araç akü fiyatları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

  Orbus 28 Ah 12V Engelli Araç Aküsü- Yatay

  $61.20
  Orbus 28 Ah 12V Engelli Araç Aküleri yatay olarak monte edilmektedir. Ürün ile ilgili sayfalarımızda geniş bilgi alabilir, engelli araç akü fiyatları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

  Orbus 28 Ah 12V Engelli Araç Aküsü- Düşey

  $63.60
  Dik olarak konumlandırılan Orbus 28 Ah 12V Engelli Araç Aküleri ile ilgili sayfalarımızda geniş bilgi alabilir, engelli araç akü fiyatları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

  Engelli Araç Aküleri Hakkında

  Engelli araç aküsü hakkında bilgi almak için ya da en uygun fiyat almak için doğru adrestesiniz.  

  Engelli araç aküsü nereden alınır? Engelli araç aküsü kaç lira? gibi sorulara girmeden engelli araç aküsü ya da Engelli araba aküleri hakkında genel bir bilgi vermemiz doğru olacaktır.  

  Engelli araçlarında kullanılan akülerin ömrü tamalandığında veya tam şarj sonrası verdiği voltaj değeri 10,5V a düşmeye başladığında değişim zamanı gelmiş demektir. Engelli araçlarında ya da tekerlekli sandalyelerde yeni akü almaya karar verdiğinizde alacağınız aküleriniz Jel akü veya Deep Cycle akü modellerinde birisi olmalıdır. Sulu akü veya kuru aküler bu tip araçlara uygun değildir çünkü hem dökülme riski taşırlar -ki dökülen asidi aracınıza ciddi anlamda zarar verir- hem de bakım gerektirirler. Sürekli elektrolit seviyelerinin kontrolü ve saf su ilavesi gerektiriler. Bu gibi sebeple engelli aracınızda kullanacağınız Jel akü veya Deep Cycle aküler daha uzun ömürlü ve tam kapalı tip bakımsız akülerdir. Engelli aracımda neden jel akü kullanmalıyım sorusunun diğer bir cevabı da Jel akülerin çevre şartlarına karşı daha dirençli olması, daha soğuk ve sıcak havalarda daha yüksek perpormans göstermesi ve daha da önemlizi kuru veya sulu akülere göre daha uzun ömürlü olmasıdır. Peki jel akülerin teknolojik açıdan kuru veya sulu akülerden ne farkı vardır derseniz;

  Akülerde derin deşarj denilen bir olay vardır. Halk arasında bilinen tabiriyle aküyü sonuna kadar kullanmaktır. Bu işlem akü açısından son derece zararlı bir işlemdir ve sürekli yapılması halinde akünün normal ömründen çok daha önce ve hızlı bir şekilde iş göremez duruma gelmesine neden olur. Bu sebeple akülerinizin şarjını tamamen bitirmeden önce şarja bağlamanız hatta bir çok engelli aracında olan göstergeden takip ederek uyarı gelmeden şarja takmanız en doğru hareket olacaktır. Kuru ve sulu tip akülerde %40 şarj oranının altına düşmesi önerilmezken jel aküler marka ve model özelliğine bağlı olarak %20 şarj oranına kadar sorunsuz çalışırlar. Ayrıca derin deşarj olayında jel aküler çok daha az hasar alır ve geri döndürülmesi daha kolaydır. 

  Jel aküler yapıları gereği sıcaklığa daha dayanıklıdırlar. Kapalı sistemle çalıştıkları için buharlaşma, su eksiltme gibi problemleri yoktur. 

  Jel akülerin daha uzun ömürlü olmasının sebebi paslanmayı engelleyen ve daha pozitif ızgaraları koruyan daha kalın plakalara sahip olmalarıdır.   

  Peki Engelli araç aküsünü jel akü olup olmadığını nasıl anlayacağız? Herşeyden yeni aldığımız akünün kutup başlarını bağlamadan üzerindeki yazıları kontrol edeceğiz "Jel Akü" veya "Gel" ibaresinin olup olmadığını kontrol edeceğiz ve de daha önemlisi engelli araç akümüzü güvenilir bir satıcıdan alacağız.

  Engelli Araç Akülerimizin sağlıklı ve uzun süre çalışması için neler yapmalıyız?

  Öncelikle aracımızın engelli aracı olarak tasarlandığını ve her ne kadar üzerinde sepet olan modeller olsa da aşırı yüklenmemesi gerektiğini aklımızdan çıkarmayacağız. Engelli aracı insanlar içindir. Yük taşımak için değildir.

  İkincisi engelli aracımızı kullandığımız yol şartlarına dikkat etmeliyiz. Bol miktarda tümsek ve çukur olan bir yolda dur-kalk yaparken daha fazla şarj tüketeceğimiz kesindir. Mümkün olan en düzgün yol şartlarında kullanmamız şarjımızın dolaysıyla akü ömrünün daha yüksek olmasını sağlar.

  Üçüncüsü İklim koşullarıdır. Bir akü için en ideal çalışma sıcaklığı 25 derecedir. +40 dereceye kadar veya -15 dereceye kadar performans göstermeye devam ederler ancak bu değerin üzerinde ve altındaki sıcaklıklarda performanslarında bariz kayıplar görülebilir.

  Dördüncüsü engelli aracınızı kullanma hızınızdır. Tüm araçlarda olduğu gibi en fazla tüketim kalkış anında yapılır ve ne kadar hızlı kullanırsanız o kadar hızlı durmanız gerektiği anlamına gelir. Akünüzün en az şarjı sabit bir hızla seyahat ederken harcadığını unutmayınız. Aracınızı sabit bir hızla kullanmanız hem güvenlik hem de aracınızın ve aküsünün salığı açısından en uygun davranış olacaktır. 

  Beşincisi ve sonuncusu engelli aracınızın akülerini şarj alışkanlıklarınızda kullanım ömrünü etkilemektedir. Aracınızın aküsünü bitinceye kadar değil maximum %20 şarj kalıncaya kadar kullanmak, her kullanımdan sonra ve tam doluncaya kadar şarj etmek, aracını uzun süre kullanmasa bile aküleriniz düzenli aralıklarla şarj etmek akünün ömrünün daha uzun olmasını sağlayabilir. 

  Son olarak; aracınızın aküsünü değiştireceğiniz zaman önce daha güçlü bir akü istemeniz gayet doğaldır ancak yeni alacağınız akünün ebat ve güç açısından aracınıza uygun olup olmadığını kontrol ediniz. 

  Engelli araç aküsü fiyatlarına bakmadan önce de kaliteli bir markanın akülerini kullanmaya özen göstermelisiniz. Fiyat önemli olsa da ikinci planda olmalıdır.  SolarAVM.com olarak engelli araç akülerini sizlere en uygun fiyatlarla ulaştırma gayretinde olduğumuzu bilmenizi isteriz.  Uygun fiyatlardan engelli aküleri SolarAVM güvencesiyle satın alabilirsiniz.