Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Kategori:Polikristal Güneş Panelleri

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Sırala

  Tommatech 110 Watt Polikristal Güneş Paneli

  $50.82
  Tommatech 110 Watt Polikristal Güneş Paneli ile ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  Suneng 110 Watt Polikristal Güneş Paneli

  $47.92
  Suneng 110 Watt Polikristal Güneş Paneli ürünü hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, en uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.

  Suneng 55 Watt Polikristal Güneş Paneli

  $34.31
  Suneng 55 Watt Polikristal Güneş Paneli ürünü hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, en uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.

  330 Watt Polykristal Güneş Paneli 72 Hücreli Tommatech

  $174.61
  Tommatech marka güneş panelleri ile ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  42 Watt Polikristal Güneş Paneli 36 Hücreli Tommatech

  Teklif almak için arayınız
  42 Watt Polikristal Güneş Paneli 36 Hücreli Tommatech ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  55 Watt Polikristal Güneş Paneli 36 Hücreli Tommatech

  Teklif almak için arayınız
  Tommatech marka güneş panelleri ile ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  Polikristal Güneş Panelleri Genel Özellikleri

  Yerli ve Yabancı Üreticilerin Ürettiği Polikristal (Poly) özellikli güneş panellerini bu kategoride inceleyebilir ve sitemizden temin edebilirsiniz.

  Çok kristalli güneş paneli olarak da adlandırılan polikristal güneş panellerinde her hücrede çok sayıda kristal olduğundan elektronların hareket etme daha sınırlıdır.

  Polikristal güneş paneli üretiminde kullanılan teknoloji monokristal güneş panellerine göre daha fiyat açısından daha uygundur fakat verimleri daha düşüktür. Bu dezavantajın avantaja geçtiği nokta ise fiyatlarının uygun olmasından dolayı polikristal güneş panelleriyle kurulum yapılan güneş enerjisi sistemlerinde amorti süreleri kısaldığı için monokristal panellere göre geri dönüş süreleri daha kısadır. Güneş panellerinde silikonun saflığının derecesi önemlidir. Polikristal güneş paneli kullanımında silikon saflık oranı düşüktür. Bu sebeple verimlilik oranı daha düşüktür. Güneş enerjisinin verimlilik oranı saflıkla belli olmaktadır. Saflık ne kadar fazlaysa, verim de o kadar yükselecektir.

  Aşağıda görüntü açısından Monokristal ve Polikristal güneş paneli farkı yer almaktadır. 

  Mono ve Poly Panel Farkı

                                  Monokristal & Polikristal Güneş Panelleri

   

   

  Polikristal Güneş Paneli Hücresi

  Polikristal güneş paneli hücresi kristal silisyum güneş hücreleri sınıflandırmasında yer almaktadır.  Bu hücrelerin güneş ışınlarını emme oranları düşük olmasına karşılık verimlilik oranları %14-16 arasında olduğu için çok fazla tercih edilmezler. Genellikle 25 yıl kullanım ömrü olacağı garanti edilir. Maliyetini ödeme sürelerinin 4-6 yıl arasında olduğu söylenebilir. Genelde 20 yıl sonrasında %20 verim kaybı olacağı ön görülmektedir. SolarAVM olarak uygun fiyatlar, güler yüzlü ürün danışmanlık servisi ve son teknoloji ürünler ile hizmetinizdeyiz.

   

  Polikristal Güneş Panelleri

  Close
  Filter by Hepsini temizle
  Min: $4.00 Max: $194.00
  $4 $194