Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Üzgünüz - bu ürün artık mevcut değil

  Üretici firma: EUROSTAR

  EUROSTAR 150Ah 12V Solar Jel Akü

  Teklif almak için arayınız
  EUROSTAR 150Ah 12V Solar Jel Akü ile ilgili bilgileri sitemizden edinebilir ve uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz.
  SKU: EUROSTAR-EG12150
  Stok durumu: Stoklar tükendi
  Kargoya teslim: 1-2 iş günü

  EUROSTAR 150Ah 12V Solar Jel Akü - EG12150

  Eurostar 150 Amper saat 12 Volt solar jel aküler yeni jenerasyon tam kapalı, bakımsız jel tiptir.( VRLA )

  Kuru tip sınıfında yer alan jel akülerde sıvı sülfirik asit değil sülfirik asit ve isli silikanın homojen olarak karıştırılması ile elde edilen jel kıvamında elektrolitik jel bulunur. İçerisinde akışkan bir sıvı olmadığı için jel aküler yüksek sıcaklığa ve titreşime daha dayanıklıdır. Ayrıca normal akülerden farklı olarak derin sarj özelliğine sahiptirler. Derin sarj: akülerin tamamen boşalması durumunda bile yapısında bulunan kimyasalların hiçbir zarar görmemesi, bu sayede verimliliğinin düşmemesi veya ömrünün kısalmaması olarak tarif edilebilir. Bu özellikleri sayesinde jel aküler rüzgar enerjisi, güneş enerjisi, denizcilik sektörü gibi alanlarda daha fazla tercih edilirler. 

  Tamamen oksijen rekombinasyonuyla çalıştığından gaz sızdırmayan Eurostar Jel Aküler özel alçak basınçlı emniyet valfleriyle donatılmıştır. Tam kapalı olması  dolaysıyla herhangi bir pozisyonda çalışabilir, akünün -sağlam olması koşuluyla- ters çevrilse bile solar akü sızdırma yapmayacaktır. 

  İç direnci düşük olup alçak seviye deşarj durumunda rafta beklemede kayıpları son derece düşüktür.

   

  EUROSTAR 12 Volt 150 Ah Solar Jel Akü  

  Nominal Veriler

   EUROSTAR EG12150 Değerler
   Nominal Voltaj 12V
   Nominal Kapasite 150 Ah
   Ebatlar 48x17x24 cm
   Ağırlık (Yaklaşık) 43,5 Kg.
   Dizayn Ömrü 10 Yıl- Standby
   Dış Materyal ABS
   Ölçülen Kapasite 150Ah / 10,8V / 20Saat / 25 0C
   Maksimum Deşarj Akımı 1260A (5 Saat )

   

  Dikkat Ediniz!

  ● Bu kullanma kılavuzunu akülerinize yakın olan ve gözle rahatlıkla görülebilecek bir noktaya dikkat edilecek bir şekilde asınız! Yetkin personel dışında akülerinize müdahale etmeyiniz ve/veya müdahale edilmesine izin vermeyiniz.

  ● Solar Akülerin bulunduğu alanın düzenli hava almasını sağlayınız. İyi bir havalandırmaya sahip olsa da Solar Akülerin bulunduğu alanda sigara içmeyiniz!

  ● Tüm bataryaların patlama ve yangın tehlikesi bulunduğundan yakınlarında çıplak alev veya başka bir ateş kaynağı bulundurmayınız.

  ● Eurostar 150Ah, 12 Volt akü son derece güvenilir olsa da bu akülerle çalışma sırasında koruyucu gözlükler ve giysiler kullanınız.

  ● Herhangi bir sebeple akünün hasar alması ve sonrasında gözlere ve cilde asitjel sıçradığı takdirde, derhal soğuk bol su ile yıkayınız ve vakit geçirmeksizin tıbbi müdahale talep ediniz. Asit Jelin kıyafetlerinize bulaşması durumunda bol su ile yıkayınız. Akü içeriğindeki elektrolit jel aşındırıcıdır. Normal çalışma koşulları altında elektrolite temas etmeniz kesinlikle önerilmez.

  ● Eurostar 150Ah akülerinizi kesinlikle kısa devre etmeyiniz.

  ● Solar jel aküler ağırdır. Taşımak için her zaman uygun ekipman kullanınız ve gerekiyorsa taşıma konusunda yardım alınız.

  ● Solar aküler mekanik darbelere karşı duyarlıdırlar. Yer değiştirme veya monyaj esnasında sert hareketlerden kaçınınız.

  • ÖNEMLİ: Eurostar Jel Akünün ömrü sona erdiği anda bile metal kısımlarında daima akım vardır. O yüzden hiçbir zaman solar akünün üstüne gereçler veya aletler koymayınız.

  ● Çocukları akülerden kesinlikle uzak tutunuz.

  ● Jel Akü kullanma talimatına uymamanız, kurulum veya onarımların orijinal olmayan aksesuar veya yedek parça kullanmanız veya akü üreticisi tarafından önerilmeyen parçalarla çalışmanız veya yetki dışı onarım çalışmalarının (ÖRNEĞİN; VALFLERİN AÇILMASI ) Akünüzü garanti dışı bırakacağını unutmayıznız.

  ● Solar Jel aküler için su ilavesi gerekli değildir. Gaz geri dönüşümü amacıyla akü üzerinde basınçlı valfler içeren buşonlara kesinlikle müdahalelerde bulunulmamalıdır.

  İlk Çalıştırmada Dikkat Edilecek Hususlar

  ● Eurostar Aküleri kullanmadan önce mekanik hasar, doğru polarite bağlantısı ve konnektörlerin izolasyonu açısından kontrol ediniz.

  ● Kutup başı doğru işaretli aküyü redresöre bağlayın (pozitif kutup pozitif terminale). Bu işlem sırasında redresör kapalı ve yük bağlantısı yapılmamış olmalıdır.  Redresörü açtıktan sonra aşağıdaki talimatlara uyarak çalıştırınız.

  Solar Jel Akü Bağlantı Kurulumu

  Eurostar Jel Akülerin bağlantısı yapılmadan önce grup olarak birbirine bağlanacak aküleri aynı ortamda 24 saat bekletmenizi öneririz. Bağlantı grubundaki solar aküler arasındaki azami sıcaklık farkı 3 0C dereceden fazla olmamalıdır. 

  EUROSTAR 150 Ah Jel Akünün Bakımı ve Kontrolü

  Yürüyen kaçak akımları önlemek için aküyü temiz ve kuru olarak muhafaza edin. Akünün plastik kısımları özellikle de kutular, içinde katkı maddesi olmayan saf sularla temizlenmelidir.

  En aşağı 6 ayda bir, aşağıdaki ölçümleri yapın ve kaydedin :

  - Akünün voltajı

  - Çeşitli blokların voltajı

  - Çeşitli blokların yüzey sıcaklığı

  - Akü odasının sıcaklığı

  Blok voltajı, ortalama yüzer şarj voltajından, + 0.50 / - 0.25 değerlerin üstünde olan bir farklılık

  gösterirse veya monoblokların arasındaki yüzey sıcaklığı farkı 3°C' yi aşarsa, servise haber verilmelidir.

  Yıllık Olarak Yapılacak Gözle Kontrol :

  - Bağlantılarda sızdırmazlık kontrolü

  - Akünün kurulumu ve düzenlenmesi

  - Havalandırma

  Blokların Depolanması ve Çalıştırılmama Durumu

  Solar akü bir süre depolanacak veya yedekte tutulacaksa, tam şarjlı durumda olmaları ve kuru, çok soğuk olmayan bir odada depolanmalıdır Depolama sıcaklıklarının 20-25°C’ de olmasına dikkat ediniz.

  20°C’ de stoklama süresi 6ay olup kapasite kaybı %15’dir. Yüksek sıcaklıklarda dahili deşarjların yüksek olması nedeni ile kapasite kayıpları artacaktır 30°C’ de kapasite kaybı 6 ayda %30 olacaktır. Uzun süre rafta duran akülerin açık devre voltajları ölçülmeli voltajın 12,4 volta geldiğinde bahsi geçen şarj yöntemleri seçilerek şarj edilmelidir.

  Yıllık dengeleme şarjı;  Ortalama nominal sıcaklıkları fazla olan ortamlarda daha kısa aralıklarla dengeleme şarjı gerekli olabilir.

  Solar Aküleri Taşıma

  EUROSTAR 150 Ah Solar Jel Akü dik olarak taşınmalıdırlar. Gözle görülen bir hasarın bulunmadığı aküler, tehlikeli malların yol veya demiryolu taşımacılığına dair yönetmeliklerine göre; tehlikeli yükler sınıfına girmeyen yükler olarak işlem görür. Bu yükler kısa devreye, düşmeye, devrilmeye veya hasarlanmaya karşı korunmalıdırlar. Solar Aküler paletlerin üstünde uygun bir şekilde istiflenmeli ve emniyete alınmalıdırlar. Ambalaj ünitesinin dış tarafında tehlikeli asit izine rastlanmamalıdır.

  Ürün özellikleri
  Solar Akü Cycle Sayısı600 Cycle
  Solar Akü Voltajı12 Volt
  Solar Akü Kapasitesi150 Ah
  Solar Akü TipiSolar Jel Akü
  Kendi görüşünü yaz
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel
  Ürün etiketleri