Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Kategori:Hibrit Sistemler

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Sırala
  Görüntüle Sayfa başına

  3 kW Hibrit Solar Paket Sistemi

  $3,948.00 $4,110.00
  SolarAVM farkıyla 3 kW Hibrit Solar Paket Sistemi, güneş enerjisinden maksimum verimle elektriğinizi üretmenizi sağlar.

  3.68 kW Ongrid Hibrit Solar Paket Sistemi

  $4,770.00 $5,427.60
  SolarAVM farkıyla 3.68 kW Hibrit Solar Paket Sistemi, güneş enerjisinden maksimum verimle elektriğinizi üretmenizi sağlar.

  4 kW Hibrit Solar Paket Sistemi

  $5,298.00 $5,640.00
  SolarAVM farkıyla 4 kW Hibrit Solar Paket Sistemi, güneş enerjisinden maksimum verimle elektriğinizi üretmenizi sağlar.

  5 kW Hibrit Solar Paket Sistemi

  $5,394.00 $6,000.00
  SolarAVM farkıyla 5 kW Hibrit Solar Paket Sistemi, güneş enerjisinden maksimum verimle elektriğinizi üretmenizi sağlar.

  DEYE 8 KW On-Grid Hibrit Monofaze Paketi LV (48V)

  $8,188.05
  DEYE 8 KW On-Grid Hibrit Monofaze Paketi LV (48V) ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü en ekonomik fiyatlarla sitemizden temin edebilirsiniz.

  DEYE 8 KW On-Grid Hibrit Trifaz Paketi LV (48V)

  $9,144.58
  DEYE 8 KW On-Grid Hibrit Trifaz Paketi LV (48V) ile ilgili tüm bilgileri sitemizden alabilir, sipariş verebilirsiniz.

  DEYE 12KW On-Grid Hibrit Trifaz Paketi LV (48V)

  $9,568.47
  DEYE 12KW On-Grid Hibrit Trifaz Paketi LV (48V) ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

  DEYE 5 KW On-Grid Hibrit Monofaze Paketi LV (48V)

  $4,347.64
  DEYE 5 KW On-Grid Hibrit Monofaze Paketi LV (48V) paketi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, SolarAVM güvencesiyle satın alabilirsiniz.

  Hibrit Solar Sistemler 

  Hibrit Solar Sistem Nedir?

  Hibrit solar sistemleri On Grid ve Off Grid sistemlerin kombinasyonu olarak çalışır. Off Grid ve On Grid sistemin tüm avantajlarını ortak olarak bize sunar.

  On Grid sistemden farklı olarak ; sistemde güneş olmadığı zamanlarda kullanılmak üzere enerjiyi depolamak amacıyla hibrit inverter ve bataryadan oluşur. Sistem içerisinde bataryalar da olduğu için elektrik kesintisi sırasında elektriksiz kalmazsınız.

  Şebekede dalgalanmalar olduğu zaman , bataryalar sayesinde bu dalgalanmalardan etkilenmez, elektriğinizi dengeli şekilde kullanırsınız. Hibrit sistemler evlerde kullanıldığı gibi büyük ölçekli sanayi çatılarına da kurulabilir.

  Hibrit Solar Sistem Nasıl Çalışır?

  Hibrit güneş enerjisi sistemi, On Grid ve Off Grid tabanlı güneş enerjisi sistemlerinin bir kombinasyonudur. Basit bir ifadeyle, aküler ile desteklenmiş şebekeye bağlı güneş enerjisi sistemi olarak tanımlanabilir. Şebeke tarafından üretilen elektriği çekmeye gerek kalmadan, güneş enerjisinin herhangi bir zamanda kullanılmak üzere akülere depolanabilmesi, ev için elektrik maliyetlerini büyük ölçüde azaltır.

  Güneş panelleri tarafından emilen güneş enerjisi, kullanılabilir elektrik üretmek için bir inverterden geçer. Oradan elektrik ya evinize, akünüze ya da şebekeye gider. Güneş paneli en yüksek seviyede çalışırken aküde enerji depolama ve elektrik oranlarının yüksek olduğu akşam saatlerinde veya herhangi bir şebeke arızası durumunda depolanan enerjiyi kullanacağınız şekilde çalışır. Ayrıca üretilen fazla enerjiyi elektrik şebekesine verip ödeme alabilirsiniz.

  Hibrit Sistemler

  Güneş panelleri tarafından emilen güneş enerjisi, kullanılabilir elektrik üretmek için bir inverterden geçer. Oradan elektrik ya evinize, akünüze ya da şebekeye gider. Güneş paneli en yüksek seviyede çalışırken aküde enerji depolama ve elektrik oranlarının yüksek olduğu akşam saatlerinde veya herhangi bir şebeke arızası durumunda depolanan enerjiyi kullanacağınız şekilde çalışır. Ayrıca üretilen fazla enerjiyi elektrik şebekesine verip ödeme alabilirsiniz.

  Hibrit Solar Sistem Çalışma Prensibi

  Hibrit bir güneş sisteminin yararı, her durumda her zaman güce sahip olmanızdır. Yedek akü ile güneş panelinizin ürettiği (ama evinizin kullanmadığı) fazla enerji akülerde depolanacaktır. Gece, elektrik kesintileri veya sert hava koşullarında elektriksiz kalmamanızı sağlar.

  • Güneş paneli üzerine foton şeklinde güneş radyasyonları geldiğinde, fotovoltaik prensibi kullanılarak doğru akım (DC) üretilir. Üretilen DC enerji güneş radyasyonunun yoğunluğuna bağlıdır.
  • Farklı cihazların güç gereksinimlerine bağlı olarak inverter akülerden enerji çeker ve bunu kullanılabilir bir alternatif akıma dönüştürür.
  • Üretilen bu AC enerji kablolama sistemi aracılığıyla farklı yüklere verilir.
  • Akü tamamen şarj olduğunda, güneş paneli üretilen fazla DC gücünü inverter ve çift yönlü sayaç aracılığıyla şebekeye aktarır ve bu fazla güç için ödeme alırsınız.
  • Aküde depolanan enerjiyi ihtiyaca göre güneşli olmayan gün veya gece saatlerinde kullanabilirsiniz.

  Hibrit Solar Sistemin Avantajları

  • Azaltılmış şebeke bağımlılığı
  • Hibrit inverterler yedek güç kapasitesine sahiptir, böylece her koşulda kesintisiz güç sağlar. Elektriğinizi güneşten, akülerden ve şebekeden sağlar.
  • Elektrik kesintisi durumunda şebekeden bağımsız güneş enerjisi sistemi olarak kullanılabilir.
   Bulutlu havalarda veya elektriğin yoğun kullanıldığı akşam saatlerinde depolanan enerjiyi alabilir, böylece elektrik faturalarından tasarruf edebilirsiniz.
  • Bataryalar gün içinde sürekli şarj olduklarından yeterli enerjiyi depolayabilirler. Kesintiler ve güneş ışığının az olduğu veya hiç olmadığı zamanlarda ev gücünü bu bataryalardan alabilir.