Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Kategori:İnverter İzleme ve Kontrol

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Sırala
  Görüntüle Sayfa başına

  ZIEHL UFR1001E GES Koruma Rölesi

  $758.22
  Güneş Enerji Santrallerinde elektrik üretimi ve dağıtımında Voltaj ve Frekans kontrolü için kullanılan ZIEHL UFR1001E koruma röleleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilir ve ürünü en uygun fiyatlarla sitemizden temin edebilirsiniz.

  Solplanet SDM630 CT Serisi (Akım Trafo Uyumlu) Smart Meter - Trifaze

  $250.80
  Solplanet SDM630 Trifaze Smart meter ile öztüketim projelerinizde şebekeye enerji çıkışını sınırlayabilir veya engelleyebilir. Ayrıca akım trafolu olması ile size ek olarak hizmet vermektedir.

  Solplanet SDM230 Smart Meter - Monofaze

  $121.20
  Solplanet SDM230 Monofaze Smart meter ile öztüketim projelerinizde şebekeye enerji çıkışını sınırlayabilir veya engelleyebilir.

  TommaTech Next Generation LAN Dongle Aksesuar

  $17.95
  TommaTech Next Generation LAN Dongle Aksesuar ürünü hakkında detaylı bilgiye ve en uygun fiyatlardan satın almak için lütfen tıkayınız.

  TommaTech Next Generation Wi-Fi Dongle Aksesuar

  $17.77
  TommaTech Next Generation Wi-Fi Dongle Aksesuar ürünü hakkında detaylı bilgiye ve en uygun fiyatlardan satın almak için lütfen tıklayınız.

  Growatt Haberleşme ve Kontrol Modülü, Model:ShineWifi-S

  $60.00
  Growatt ShineWifi-S ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  Growatt Haberleşme ve Kontrol Modülü, Model:ShineWifi-X

  $60.00
  Growatt ShineWifi-X ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  Huawei Smart Logger 3000AU

  $678.00
  Huawei Smart Logger

  Victron VE.Direct Bluetooth Smart Dongle

  $67.58
  Victron VE.Direct Bluetooth Smart Dongle ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü en uygun fiyat ile satın alabilirsiniz.

  Victron Energy Meter ET112 - 1 Phase - Max 100A Enerji Sayacı

  $114.60
  Victron Energy Meter ET112 - 1 Phase - Max 100A Enerji Sayacı ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü en uygun fiyat ile satın alabilirsiniz.

  Victron Energy Meter ET340 - 3 Phase - Max 65A/Phase Enerji Sayacı

  $224.47
  Victron Energy Meter ET340 - 3 Phase - Max 65A/Phase Enerji Sayacı ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü en uygun fiyat ile satın alabilirsiniz.

  Victron Cerbo GX

  $451.30
  Victron Cerbo GX nerede olursanız olun sisteminiz üzerinde her zaman tam kontrole sahip olmanızı sağlar ve sistem performansını en üst seviyeye çıkarır. Ürün ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü en uygun fiyat ile satın alabilirsiniz.

  Solar İnverter İzleme ve Kontrol Cihazları Nedir?

  Solar inverter izleme, kontrol ve haberleşme üniteleri, solar sistemin sağlıklı işleyişini teminen anlık performans ve sistem durumunu takip etmeyi mümkün kılan takip sistemleridir. 

  Güneş enerjisinde elektrik üretiminin ilk dönemlerinde, kullanıcılar solar sistemlerinin üretimine ve durumuna ilişkin çok az bilgi edinebiliyorlardı. Solar inverter anlık üretime ilişkin veri sağlasa dahi detaylı bilgi edinmek oldukça çetrefil bir işti. Hele hele sitemden uzaktaysanız, sistemin durumuna ilişkin bilgi almanız imkansızdı. 

  Oysa bazı temel verileri anlık izleyebilmek solar sistemin sağlığı ve güneş panelinden elektrik üretimini gözlemlemek için son derece önemlidir. Sistemdeki tüm güneş panelleri aynı miktarda elektrik üretimi yapıyor mu? Sistemin aylık ya da yıllık elektrik üretimi nedir? Elektrik üretmeye engelleyen teknik bir aksalıklık var mıdır? Bu gibi sorulara sağlıklı yanıt alabilmek neredeyse imkansızdı. 

  Veri eksikliği nedeniyle solar sistemdeki bileşenlerin (solar inverter, güneş paneli, solar kablolar vb.) garanti şartlarını karşılayıp karşılamadığı bile tam olarak anlaşılamıyordu. Diğer bir ifdadeyle paneller gerektiği gibi üretim yapmıyorsa kullanıcının bunu bilme şansı yok denecek kadar azdı. 

  solar izleme ve kontrol

  Solar İzleme ve Kontrol Teknolojilerinin Gelişmesiyle Sorun Çözüldü

  Günümüzde hemen her solar sistemde izleme ve kontrol özellikleri bulunmaktadır. Bu sayede hem konut hem de ticari kullanıcılar güneş panelinin ürettiği elektriği anlık ve geriye dönük olarak izleyebilmektedir. İnverter izleme sistemleri izleme üniteleri solar sistem performansını ve tüketiminizi anlık ölçüp görselleştirebilmektedir. 

  Internet ve diğer bilişim teknolojilerindeki hızlı gelişim sayesinde inverter veri izleme ve kontrol üniteleri vazgeçilmez bir sistem bileşeni haline gelmiştir. Solar izleme ve kontrol üniteleri sistemin doğru çalışır çalışmadığı, üretim-tüketim dengesi gibi temel verileri anlık sağlamaktadır. SMA, Growatt gibi bir çok solar inverter üreticisi internet tabanlı anlık izleme olanakları sunan cihazlara sahiptir. 

  Solar İzleme ve Kontrol Sistemini Kullanmak Gerekli mi?

  Solar invertörlerin sistemin beyni olduğundan söz etmiştik. İnverter izleme ve kontrol üniteleri ilgili verileri anlık okumayı ve gerektiğinde müdahale etmeyi mümkün kılar. Sistemin çalışması için elzem değildir ancak sistemin doğru çalışıp çalışmadığını anlamanın en hızlı ve etkin yoludur. 

  İzleme ve kontrol ünitesine sahip olmayan bir solar sistemi göstergesiz arabaya benzetebiliriz. Araba hiç bir gösterge olmaksızın kullanılabilir ama benzin miktarı, yağ miktarı, hız ve motor sıcaklığı gibi veriler olmadan yola uzun süre devam etmeniz mümkün olmayacaktır. 

  Solar İzleme ve Kontrol Sistemlerine Nasıl Bağlanırız?

  İzleme ve kontrol sistemleri, güneş enerjili sisteminize ister evden ister uzaktan mobil uygulama, internet arayüzü vb. araçlarla, internet, bluetooth gibi bağlantılarla kolaylıkla ulaşmanızı sağlar. SolarAVM’de sunulan izleme ve kontrol sistemlerinde üretici firmaların entegre ettiği yazılımlar sayesinde üretim, tüketim ve arıza verilerine görselleştirilmiş biçimde kolaylıkla erişebilirsiniz.