Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Kategori:Off-Grid İnverterler

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Sırala
  Görüntüle Sayfa başına

  ORBUS 150 Watt İnverter - Modifiye Sinüs 12V

  $26.77
  Orbus MS150W Modifiye Sinüs 150 Watt İnverter ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü en ekonomik fiyatlarla sitemizden temin edebilirsiniz.

  Solinved 6.2 kW MPPT Off-Grid İnverter

  $660.00
  Solinved 6.2 kW MPPT Off-Grid İnverter, off-grid sistemleriniz için güçlü bir alternatif olarak SolarAVM'de.

  ORBUS 300 Watt İnverter - Modifiye Sinüs 12V

  $29.40
  Orbus MS300W Modifiye Sinüs 300 Watt İnverter ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü en ekonomik fiyatlarla sitemizden temin edebilirsiniz.

  ORBUS 600 Watt İnverter - Modifiye Sinüs 12V

  $40.80
  Orbus MS24-600W Modifiye Sinüs 600 Watt İnverter ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü en ekonomik fiyatlarla sitemizden temin edebilirsiniz.

  ORBUS 1000 Watt İnverter - Modifiye Sinüs 12V

  $79.55 $80.70
  Orbus MS1000W Modifiye Sinüs 1000 Watt İnverter ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü en ekonomik fiyatlarla sitemizden temin edebilirsiniz.

  Sako Sunon IV 3.6kW 24V İnverter (450VDC)

  $504.77
  Yenilikçi ve esnek Sako Sunon IV 3.6kW inverter; geniş PV girişi, yüksek şarj akımı ve modern aydınlatma efektleriyle off-grid güneş sistemleriniz için idealdir.

  OFF GRİD SİSTEMLER

  Off Grid Sistem Nedir?

  Off-grid sistemler (şebekeden bağımsız sistemler), binaların veya yerleşimlerin herhangi bir kamu hizmetinden (genellikle elektrik şebekesi gibi) faydalanmadığı, bağımsız bir yaşam tarzının benimsendiği sistemlerdir. "Şebekeden bağımsız" terimi, genellikle elektrik şebekesine bağlı olunmamasını ifade ederken, aynı zamanda su, gaz, kanalizasyon gibi diğer altyapı hizmetlerini de içerebilir. Bu yaklaşım, küçük evlerden kırsal bölgelere kadar çeşitli ölçeklerde uygulanabilir.

  Off-grid yaşam tarzı, binaların ve insanların kendi kendine yeterliliğini sağlar. Bu durum özellikle, standart hizmetlerin ulaşamadığı izole bölgelerde avantajlıdır. Ayrıca çevresel etkiyi azaltmak ve yaşam maliyetini düşürmek isteyenler için de çekici bir seçenektir.

   
  off grid sistem nedir

  Off Grid Sistem Nasıl Çalışır?

  Off Grid sistemlerde, güneş ışınlarından üretilen enerji hem anlık ihtiyaçları karşılar hem de akülerde depolanır. Bu depolanan enerji, geceleyin veya güneş panellerinin yetersiz enerji ürettiği havalarda kullanılır.

  Off Grid güneş enerji sistemleri, temel olarak fotovoltaik prensiple işler. Güneş ışınları güneş paneline düştüğünde, doğru akım (DC) enerjisi üretilir. Bu üretilen DC enerjisi, aküye depolanmak üzere düzenlenen şarj kontrol cihazına iletilir. Gece veya güneşli olmayan günlerde enerji sağlamak için aküler kritik bir rol oynar.

  Güneş panelinin verimli çalıştığı güneşli günlerde, fazladan üretilen enerji akülere depolanır ve ihtiyaç duyulduğunda geri kullanılır. Güneş paneli veya akü kaynaklı olan DC enerjisi, bir inverter aracılığıyla alternatif akım (AC) enerjisine dönüştürülür.

  Bu dönüştürülen AC enerjisi, kablo bağlantıları ile çeşitli cihazlara iletilir. Off Grid güneş enerji sistemi, tamamen şebekeden bağımsız bir sistem olduğundan, kullanılacak cihazların elektrik ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmalıdır.

  Elseroof olarak, Off Grid sisteminizi evinizin veya kullanım amacınıza özel ihtiyaçlarınıza uygun şekilde tasarlıyoruz. Ayrıca en zorlu hava koşullarında bile kesintisiz çalışabilecek şekilde güvenilir bir yapı oluşturuyoruz.

   
   
  off grid sistem nasıl çalışır

  Off Grid Güneş Enerji Sisteminin Bileşenleri

  • Güneş Panelleri
  • Bataryalar (Jel Aküler veya Lityum Piller)
  • Off Grid İnverter
  • Solar Şarj Kontrol Cihazı

  Off Grid İnverter Nasıl Çalışır?

  Off Grid sistemde güneş panelinden veya aküden üretilen DC gücü invertere verilir. İnverter kendi yönündeki ani değişime karşı kondansatör ve indüktör devresinden oluşur ve akım yükselmeye ve düşmeye başlayarak sinüzoidal dalga formu oluşturur. Üretilen dalga biçimi ya saf ya da değiştirilmiş bir dalga biçimidir.

  Off Grid İnverter aynı zamanda bir izleme cihazı olarak da işlev görür, Off Grid sistem verilerini kaydetmek ve saklamak için kullanılır.

  Gelişmiş inverter, güneş radyasyonunun optimum şekilde izlenmesini sağlamak için maksimum güç noktası işleviyle donatılmıştır.

  Off Grid Güneş Enerji Sistemlerinin Avantajları

  • Enerjide kendi kendinize yeterli olursunuz
   Off Grid sistemin en büyük avantajı %100 bağımsız olmasıdır. Elektrik masrafları için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok ve artan enerji fiyatlarına karşı %100 korumalısınız. Sistem ayrıca şebekeye bağlı elektrik kesintilerinden de korur. Şebekeden uzak yaşamak ve kendi kendine yeterli olmak iyi hissettirir. Enerjide kendi kendine yeterlilik aynı zamanda bir güvenlik biçimidir.
  • Off Grid güneş enerjisi sistemleri, evinize veya kullanım alanınıza uzak olan elektrik hatlarını uzatmaktan daha ucuz olabilir.

  Off Grid Güneş Enerji Sisteminin Kullanım Alanları

  Off-Grid güneş sistemini elektrik ihtiyacınız olan her yerde kullanabilirsiniz.

  • Elektrik Şebekesinden uzak Bağ ve Yayla evleri
  • Evler için yedek güç kaynağı
  • Karavanlar
  • Tekneler
  • Mobil Tıbbi Klinikler
  • Telekomünikasyon İstasyonları
  • Meteoroloji İstasyonları
  • Orman Yangın İstasyonları
  • Kamera Sistemleri

  Off-Grid İnverterler

  Close
  Filter by Hepsini temizle
  Min: $26.00 Max: $4,481.00
  $26 $4481
  Min: Max: