Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Kategori:Solar Şarj Kontrol Cihazları

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Sırala

  Mexxsun 30A MPPT 12/24V Solar Şarj Kontrol Cihazı MPJ30

  $61.92
  Mexxsun 30A MPPT 12/24V Solar Şarj Kontrol Cihazı MPJ30 ile ilgili bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

  Mexxsun 80A PWM 12/24/48V Solar Şarj Kontrol Cihazı

  $45.25 $50.40
  Mexxsun 80A PWM 12/24/48V Solar Şarj Kontrol Cihazı ile ilgili bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

  Mexxsun 40A MPPT 12/24V Solar Şarj Kontrol Cihazı MPJ40

  $71.44
  Mexxsun 40A MPPT MPJ40 12/24V Solar Şarj Kontrol Cihazı ile ilgili bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

  Mexxsun AT10 10A PWM Solar Şarj Kontrol Cihazı

  $6.59 $9.60
  Mexxsun AT10 10A PWM Solar Şarj Kontrol Cihazı ile ilgili bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

  Solinved 30A Solar Şarj Kontrol Cihazı - MPPT

  $72.60
  Solinved 30A MPPT Solar Şarj Kontrol Cihazı ile ilgili bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  Solinved 40A Solar Şarj Kontrol Cihazı - MPPT

  $85.80 $240.00
  Solinved 40A MPPT Solar Şarj Kontrol Cihazı ile ilgili bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  Solinved 20A Solar Şarj Kontrol Cihazı - PWM

  $9.24
  Solinved 20 Amper PWM Solar Şarj Kontrol Cihazı ile ilgili bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  Solinved 30A Solar Şarj Kontrol Cihazı - PWM

  $18.48 $22.80
  Solinved 30 Amper PWM Solar Şarj Kontrol Cihazı ile ilgili bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  Solinved 40A Solar Şarj Kontrol Cihazı - PWM

  $23.10 $26.16
  Solinved 40 Amper PWM Solar Şarj Kontrol Cihazı ile ilgili bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  Victron Smart Battery Sense long range (up to 10m)

  $51.98
  Victron Smart Battery Sense long range (up to 10m) ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü en uygun fiyat ile satın alabilirsiniz.

  Mexxsun PWM 12/24V (CM30D) Solar Şarj Kontrol Cihazı

  $15.08
  Mexxsun PWM 12/24V (CM30D) Solar Şarj Kontrol Cihazı ile ilgili bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  TommaTech 60A 12/24V PWM Şarj Kontrol Cihazı

  $74.73
  TommaTech 60A 12/24V PWM Şarj Kontrol Cihazı, Yüksek Kaliteli Bileşenler ve Standartları ve diğer özellikleriyle SolarAVM'de.

  TommaTech 45A 12/24 2USB PWM Şarj Kontrol Cihazı

  $63.23
  TommaTech 45A 12/24 2USB PWM Şarj Kontrol Cihazı, Yüksek Kaliteli Bileşenler ve Standartları ve diğer özellikleriyle SolarAVM'de.

  (PC18) Mexxsun 100A MPPT 12/24/48V Şarj Kontrol Cihazı

  $210.32
  (PC18) Mexxsun 100A MPPT 12/24/48V Şarj Kontrol Cihazı hakkında alanında uzman teknik kadromuzdan bilgi almak ve uygun fiyat seçeneklerinden faydalanarak satın almak için tıklayın.

  TommaTech S 60A 12/24/48V MPPT Şarj Kontrol Cihazı

  $189.22
  TommaTech S 60A 12/24/48V MPPT Şarj Kontrol Cihazı, Geniş MPPT Çalışma Voltajı Aralığı ve diğer özellikleriyle SolarAVM'de.

  Mexxsun 80A MPPT 12/24/48V Solar Şarj Kontrol Cihazı

  $178.60
  Maksimum enerji verimliliği için Mexxsun 80A MPPT Solar Şarj Kontrol Cihazı; geniş voltaj aralığı, akıllı şarj özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzü ile güneş paneli sistemlerinizi en iyi şekilde yönetir.

  Solinved 20A MPPT Solar Şarj Kontrol Cihazı - MPPT

  $52.80 $67.80
  Solinved 20A MPPT Solar Şarj Kontrol Cihazı - MPPT ile ilgili bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  Solinved 60A MPPT Şarj Kontrol Cihazı 12V-48V

  $171.60
  Solinved 60A MPPT Şarj Kontrol Cihazı ile güneş enerjisi sistemlerinizi optimize edin. 12V-48V uyumlu, yüksek verimlilikte enerji yönetimi

  Solinved 80A MPPT Şarj Kontrol Cihazı 12V-48V

  $198.00
  Solinved 80A MPPT Şarj Kontrol Cihazı, 12V-48V sistemler için yüksek verimli, çok aşamalı şarj, sıcaklık dengeli voltaj, ve geniş koruma özellikleri sunar.

  Mexxsun (PC18F) 60A MPPT 12/24/48V Şarj Kontrol Cihazı

  $158.76
  Mexxsun (PC18F) 60A MPPT 12/24/48V Şarj Kontrol Cihazı hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, SolarAVM güvencesiyle satın alabilirsiniz.

  Lexron 40A 12/24V MPPT ŞARJ KONTROL CİHAZI

  $81.90
  Lexron 40A 12/24V MPPT ŞARJ KONTROL CİHAZI ile ilgili bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

  Solar Şarj Kontrol Cihazı Nedir?

  Solar şarj kontrol cihazı güneş panellerinden gelip solar akü ya da solar akü grubuna giden elektrik gücünü solar şarj kontrol devresi aracılığıyla yönetir. Deep Cycle (Derin Döngü) akülerin gün boyunca aşırı şarj olmamasını ve akülerde biriken elektrik gücünün geceleri güneş panellerine geri akmasını engelleyerek hem solar akülerin boşalmamasını, hem de güneş panellerinin aküden gelen akım ile zarar görmemesini sağlar. Bazı şarj denetleyicileri aydınlatma ve yük kontrolü gibi ek özelliklerle kullanılabilir, ancak öncelikli görevi güneşten elde edilen elektriğin düzenli olarak akülerde depo edilmesi ve panellere geri dönüşünün engellenmesidir. 

  Solar şarj kontrol cihazı yapımı süreci teknolojik açıdan çok karmaşık yapıda olmamakla birlikte, kaliteli bir üreticiden, servis desteği ve uygun garanti şartları ile alınması önemlidir. SolarAVM.com ekibi olarak solar ürünler alınırken bütçe ve ihtiyaç arasında optimum dengenin aranmasını ve imkanlar elveriyorsa kalitenin öncelenmesini öneriyoruz. 

  Güneş şarj denetleyicisi için iki farklı teknoloji mevcuttur, PWM ve MPPT. Bir sistemlerin sergiledikleri performans birbirinden çok farklıdır. Bir MPPT şarj denetleyicisi bir PWM şarj denetleyicisinden daha pahalıdır ve genellikle fazladan ödediğiniz paraya fazlasıyla değerler.

  İhtiyacınız olan solar controller cihazına SolarAVM e-ticaret platformumuzda gelişmiş filtreleme seçenekleri ile ulaşabilir (solar şarj kontrol cihazı 60 amper, solar şarj kontrol cihazı 50 amper, solar şarj kontrol cihazı 40 amper gibi) bütçenize uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Ürünlerin teknik dökümanlarını inceleyerek solar şarj kontrol cihazı ayarları hakkında bilgi edinebilir, solar şarj kontrol cihazı arızaları konusunda nasıl bir yol izleyeceğinizi araştırabilirsiniz. 

  PWM Solar Şarj Kontrol Cihazı

  Bir PWM Solar Şarj Kontrol Cihazı "Darbe Genişliği Modülasyonu" anlamına gelir. Yani PWM özellikli bir şarj kontrol cihazı akülere sabit bir çıkış yerine kısa dolum darbeleri gönderir. Boş bir solar aküde  darbe uzunluğu fazla ve sürekli iken akü dolmaya başladıkça darbeler kısalır ve ve aralıkları artar. Bunlar, güneş panelleriyle solar akü grubuna doğrudan bağlantı kurarak çalışır. Toplu şarj sırasında, solar panellerden solar akü grubuna sürekli bir bağlantı olduğunda, güneş paneli gerilimi akü geriliminin biraz üzerinde olacak şekilde 'aşağı çekilir'. Solar akü şarj olarak, voltajı yükselir. Solar akünün voltajı yükselince de PWM şarj cihazı güneş panellerinden gelen gerilimi daha da yükselterek akülerin tam olarak dolmasını sağlar. 

  Sonuç olarak, eğer solar akü grubunun gerilimi ile güneş paneli dizisinin nominal voltajından emin olmamız gerekir. Eğer güneş enerjisinden gelen gerilim akü voltajının altındaysa solar aküler şarj olmayacaktır. Solar şarj kontrol cihazı arızalarından kaçınmak için ürünün teknik dökümanlarına uygun kurulum yapmak gerekmektedir.

  Bir 12V solar sarj cihazı ile 12V solar akü şarj edebilirsiniz. Bir 24V çıkışlı solar şarj cihazı ile iki adet 12V solar aküyü seri bağlayarak 24V akü gurubu elde edebilir ve besleyebilisiniz. 48V bir solar şarj cihazı ile de 4 adet 12V solar aküyü seri bağlayarak 48V bir akü grubu elde debilir ve şarj edebilirsiniz. 

  PWM  solar şarj kontrol cihazları genellikle ekonomik olmalarıyla ön plana çıkar ve tercih edilirler. 

  MPPT Solar Şarj Kontrol Cihazı

  MPPT Güneş Şarj kontrol cihazı "Maksimum Güç Noktası İzleme" MPPT (Maximum Power Point Tracking) anlamına gelir. Şarj cihazı Güneş panellerinin Vmp voltajını sürekli takip eder ve üretilen elektriği en uygun akım ve gerilim seviyelerine dönüştürerek aküleri şarj eder. Akü gruplarının şarj düzeyini sürekli kontrol ederek gerektiğinde şarj yaparken gerektiğinde şarjı keser. Bir MPPT güneş paneli şarj cihazı güneş panellerinden gelen yüksek gerilimi düşürerek akımı yükseltilir. Bu sayede güneş panellerinden daha fazla güç kullanırsınız. Akımın yükselmesi ile birlikte de daha kısa süreli şarj olanağı sağlanmış olur. 

  Bu cihazlar PWM şarj cihazlarına göre biraz daha pahalı olmakla birlikte fayda/maliyet oranı gözetildiğinde çok daha verimli cihazlardır. 

  Solar Şarj Kontrol Cihazının Temel Özellikleri

  • Solar akü grubunun çok aşamalı şarjı - şarj seviyesine bağlı olarak akülere ayarlanan güç miktarını değiştirerek akülerin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. 
  • Ters akım koruması - Güneş panellerinden güç gelmediğinde geceleri solar akülerin güneş paneline güç vermesini engeller. 
  • Düşük voltaj bağlantısı - Yükü bağlı akü gücü düşük olduğunda yüke giden gücü kapatır ve solar aküler şarj edildiğinde yüke giden gücü tekrar  açar.
  • Display Ekran- Solar akü grubunun gerilimini, şarj durumu, ve güneş panelinden gelen akımı gösterebilir.

  Solar Akü Şarj Cihazlarının Karşılaştırılması

  • PVM şarj cihazları daha ekonomiktir, MPPT şarj cihazları fiyat olarak daha pahalıdır.
  • PVM şarj cihazları solar aküleri darbeler göndererek şarj ederken MPPT şarj cihazı güneş panelinden gelen gerilim/akım değerlerini değiştirerek en uygun şartlarda şarj sağlar.
  • MPPT şarj cihazları çalışma prensipleri gereği sistemin daha etkin çalışmasını sağlarlar. 
  • MPPT solar şarj cihazları solar akü gruplarınızı çok daha kısa süreler içerisinde şarj edebilir. 
  • 5kW a kadar olan güneş enerji sistemlerinde her iki şarj cihazı da kullanılabilirken, 5kW üzeri güneş enerji sistemlerinde kesinlikle MPPT özellikli solar şarj cihazı kullanmanız önerilmektedir. 

  Peki PWM mi yoksa MPPT özellikli şarj kontrol cihazı kullanmalıyım?

  PWM veya MPPT Cihaz Seçimi

  SolarAVM.com sitemizde her iki gruba ait şarj cihazlarını inceleyebilir, tesisinize uygun bulduğunuz solar controllerlar bütçenize en uygun fiyatlar ile temin edebilirsiniz.  Ayrıca dilerseniz sarj cihazında kullanabileceğiniz solar aküleri "SOLAR JEL AKÜLER" kategorisi içerisinde inceleyebilirsiniz.