Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Kategori:Hibrit İnverterler

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Sırala
  Görüntüle Sayfa başına

  Solplanet ASW3000H-S2 3 kW Monofaze Hibrit İnverter

  $1,740.00 $1,920.00
  Solplanet ASW3000H-S2 3 kW Monofaze Hibrit İnverter ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  Solplanet ASW5000H-S2 5 kW Monofaze Hibrit İnverter

  $1,956.00 $2,160.00
  Solplanet ASW5000H-S2 5 kW Monofaze Hibrit İnverter ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  Solplanet 8 kW ASW08kH-T1 Trifaze Hibrit İnverter

  $2,370.00 $2,640.00
  Solplanet ASW08kH-T1 8 kW Trifaze Hibrit İnverter ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  Solplanet ASW10kH-T2 10 kW Trifaze Hibrit İnverter

  $2,604.00 $2,880.00
  Solplanet ASW10kH-T2 10 kW Trifaze Hibrit İnverter ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  Solplanet ASW12kH-T2 12 kW Trifaze Hibrit İnverter

  $3,000.00 $3,240.00
  Solplanet ASW12kH-T2 12 kW Trifaze Hibrit İnverter ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz.

  Fronius 3 kW İnverter Symo Gen24 Plus 3.0-3 - Trifaze Hibrit

  Teklif almak için arayınız
  Fronius Symo Gen24 Plus Hybrid 3.0-3-S - 3 kW Trifaze - 1MPPT Hibrit İnverter ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü satın alabilirsiniz. Fronius Symo Hibrit inverter Standart 5 yıl garantili olarak satışa sunulmaktadır. Opsiyonel olarak bu garanti 20 yıla uzatılabilir.

  Hibrit Solar Sistem Nedir?

  Hibrit solar sistemleri, On Grid (şebekeye bağlı) ve Off Grid (şebekeden bağımsız) sistemlerin birleşimi olarak çalışır. Bu sistem, hem Off Grid hem de On Grid sistemlerin avantajlarını bir araya getirerek kullanıcılara sunar.

  On Grid sistemlerden farklı olarak, hibrit sistemde güneş ışığı olmadığında kullanılmak üzere enerjiyi depolamak amacıyla hibrit inverter ve batarya bir araya gelir. Bu sayede, bataryalar güneş enerjisi üretmediği zamanlarda enerjiyi depolar ve elektrik kesintileri sırasında elektriğinizi sürdürmenizi sağlar.

  Hibrit sistemler ayrıca şebeke dalgalanmalarından etkilenmeyerek, bataryalardan gelen enerjiyi kullanarak elektriği daha istikrarlı bir şekilde yönetebilir. Bu sistemler evlerde olduğu kadar büyük ölçekli sanayi çatılarında da kullanılabilirler.

  Hibrit solar sistemleri, şebekeye bağımlılığı azaltmak ve güneş enerjisi kullanımını en verimli şekilde sağlamak isteyenler için ideal bir seçenektir. Hem enerji depolama yeteneği hem de şebeke bağlantısı sayesinde çeşitli kullanım senaryolarına uygun bir çözüm sunar.

   
  hibrit güneş enerji referans

  Hibrit Solar Sistem Nasıl Çalışır?

  Hibrit güneş enerjisi sistemi, On Grid ve Off Grid temelli güneş enerjisi sistemlerinin birleşimidir. Daha basit bir ifadeyle, akülerle desteklenmiş şebekeye bağlı güneş enerjisi sistemi olarak tanımlanabilir. Şebekeden tüketilen elektriği minimize ederek, güneş enerjisinin istenilen anlarda akülere depolanabilmesi sayesinde evin elektrik maliyetlerini büyük ölçüde düşürmeyi sağlar.

  Güneş panelleri tarafından toplanan güneş enerjisi, kullanılabilir elektrik üretimi için bir inverterden geçer. Bu enerji daha sonra evinizin elektrik ihtiyacını karşılamak, akülerinizi şarj etmek veya gerektiğinde şebekeye aktarmak üzere kullanılabilir. Güneş panelleri, yüksek üretim seviyelerine ulaştığında, fazla enerji akülere depolanır ve akşam saatlerinde veya şebeke kesintisi durumunda kullanılmak üzere saklanır. Aynı zamanda fazladan üretilen enerjiyi şebekeye vererek geri satabilirsiniz. Bu şekilde, hem evinizin enerji ihtiyacını karşılayabilir hem de enerji üretiminden gelir elde edebilirsiniz.

   
  //www.elseroof.com/wp-content/uploads/2016/11/hibrit-solar-sistem-nasil-calisir.jpg

  Güneş panelleri tarafından toplanan güneş enerjisi, kullanılabilir elektrik üretimi için bir inverterden geçer. Bu üretilen elektrik, evinizin ihtiyacını karşılamak, akülerinizi şarj etmek veya gerektiğinde şebekeye geri beslemek amacıyla evinize, akülerinize veya şebekeye yönlendirilir. Güneş paneli en üst seviyede verimle çalıştığı zamanlarda fazla üretilen enerji akülere depolanır ve akşam saatleri veya şebeke kesintisi gibi durumlarda kullanılmak üzere saklanır. Aynı zamanda, fazla enerjiyi şebekeye geri satarak gelir elde etme imkanı da vardır.

  Hibrit güneş enerjisi sisteminin çalışma prensibi şu şekildedir:

  1. Güneş paneline gelen güneş radyasyonları fotovoltaik prensibiyle DC enerjiye dönüşür. Bu enerji, güneş radyasyonunun yoğunluğuna bağlı olarak üretilir.

  2. İhtiyaca göre, inverter akülerden enerji çeker ve bunu kullanılabilir alternatif akıma (AC) dönüştürür.

  3. Dönüştürülen AC enerji kablo bağlantılarıyla farklı yüklere iletilir.

  4. Akü tamamen şarj olduğunda, fazla DC gücü inverter ve çift yönlü sayaç aracılığıyla şebekeye geri beslenir ve bu enerji için ödeme alabilirsiniz.

  5. Aküde depolanan enerji, güneşli olmayan günler veya gece saatlerinde kullanılabilir.

  Hibrit güneş enerjisi sisteminin avantajları şunlardır:

  • Şebeke bağımlılığının azalması
  • Hibrit inverterler sayesinde her durumda kesintisiz güç sağlanması
  • Elektrik kesintisi durumunda bağımsız bir güç kaynağı olarak kullanılabilmesi
  • Depolanan enerjinin bulutlu günlerde veya yüksek talep olduğu akşam saatlerinde kullanılabilmesi, böylece enerji maliyetlerinin düşürülmesi
  • Akülerin gün boyunca sürekli olarak şarj edilmesi sayesinde yeterli enerji depolama kapasitesine sahip olunması

  Bu şekilde, hibrit güneş enerjisi sistemi hem enerji maliyetlerini azaltmak hem de enerjiyi en verimli şekilde kullanmak isteyenler için ideal bir çözüm sunar.

  Hibrit İnverterler

  Close
  Filter by Hepsini temizle
  Min: $1,186.00 Max: $11,790.00
  $1186 $11790
  Min: Max: