Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama
  Üretici firma: MEXXSUN

  MEXXSUN Jel akü 12V 200Ah (MEX12-200)

  MEXXSUN Jel akü 12V 200Ah (MEX12-200) Solar Jel Akü kurşun asit akülerden farklı olarak içerisinde sülfirik asit yerine jel kıvamında bir elektrolitik malzeme kullanıldığından sulu tip akülere göre daha fazla şarj ömrüne ve daha derin deşarj özelliğine sahip olurlar. Ürünle ilgili sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.
  SKU: mxsn-BT200.12JAMX.001
  Stok durumu: Stokta var
  Kargoya teslim: 1-2 iş günü

  MEXXSUN 12V 200Ah (MEX12-200) Solar Jel Akü Genel Özellikleri

  MEXXSUN Jel Akü ve Jel Akülerin Avantajları

  Güneş enerjisi talebinin son yıllarda artmasından dolayı, jel aküler de gittikçe daha fazla tercih edilmektedir. Bu aküler, verimlilik oranları diğer akülerden daha yüksek olup, aşınmaya, darbeye, sıvı temasına ve titreşime karşı dayanıklıdır. Ayrıca, jel akülerin raf ömürleri ve kullanım ömürleri daha uzundur ve şarj etme işlemi de daha kolaydır. Jel aküler, zorlu hava koşullarında bile çalışabilen elektrolitleri içerdiğinden, bakım için su takviyesi gerektirmez ve sızdırmazlık oranları da daha düşüktür. Yenilenebilir enerji sektöründe, elektriğin olmadığı noktalarda depolama konusunda büyük avantajlar sağlayan jel aküler, gündüz ürettiğiniz enerjiyi güneşin olmadığı zamanlarda da kullanabilmek için depolamak için idealdir.

  Jel Akülerin Kullanım Alanları

  Denizcilik alanlarında, teknelerde, karavanlarda, dağ ve bağ evlerinde kullanım için elverişlidir.

  Mexxsun 200 Ah (yanlış olsada sadece "200 amper" de denilir) Solar jel akülerde akü asidine belirli elementler - genellikle spesifik silikon karışımları - eklenir ve elektroliti sızıntı yapamayan jel benzeri bir maddeye dönüştürür. Jelde kanalların "delinmesiyle", gaz halindeki oksijen pozitif plakadan negatif plakaya hareket eder. Burada hidrojen gazı ile karşılaşır ve suya dönüşerek enerji açığa çıkarır.

  Mexxsun solar jel 200 Ah akülerin kapasitesi mükemmeldir, ancak asit direncinin biraz artması onları marş aküleri olarak kullanım için daha az uygun hale getirir. Aşırı derin deşarja karşı oldukça dirençlidirler ve akü nominal kapasitesinin% 20'sine kadar boşaldığında bile işlevini sürdürür. Solar jel akülerde bir hasar olmadığı sürece her posizyondan güvenle çalışabilmektedirler. Sarj/dejarj sayılarının lityum bataryalara nispeten daha düşük olmasına rağmen ilk yatırım masraflarının daha düşük olması sebebiyle güneş enerjisi sektöründe oldukça fazla tercih edilmektedir. 

   

  MEXXSUN 12V 200Ah (MEX12-200) Solar Jel Akü Teknik Özellikleri

  Ürün özellikleri
  Solar Akü Cycle Sayısı750 Cycle
  Solar Akü Voltajı12 Volt
  Solar Akü Kapasitesi200 Ah
  Solar Akü TipiSolar Jel Akü
  Kendi görüşünü yaz
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel
  Ürün etiketleri