Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama
  Üretici firma: Solarkol

  Solarkol 25 kW İnverter - TI-25 On grid Trifaze

  $2,673.64
  Solarkol İnverter - TI-25 25 kW On grid Trifaze inverter ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.
  SKU: ONG-SKL-06-TI25-I-TF
  Kime:
  *
  *
  Nakliye Yöntemi
  Kargo Yöntemi
  Tahmini Teslimat
  Fiyat
  Kargo hesaplanmadı
  Stok durumu: Stoklar tükendi
  Kargoya teslim: 1-2 iş günü

  Solarkol İnverter - TI-25 25 kW Trifaze İnverter Genel Özellikleri

  Tamamen Türk mühendislerince geliştirilen ve %100 yerli sermaye ürünü olan Solarkol 25 kW inverter güneş enerji  santralinizdeki en büyük yardımcınız olmak için üretildi. Yerli Malı İnverter sertifikasına sahip tek üründür.

   Geleneksel inverterlerle (eviricilerle) kurulan PV sistemlerde azami güç takip sistemi(mppt) inverterlere(eviricilere) gömülü olarak az sayıda bulunur ve merkezi olarak dizileri kontrol eder bu sebepten dolayı panellerde oluşacak herhangi bir davranış veya  peformans farkında merkezi olan azami güç takip sistemi (mppt) en zayıf paneli baz alır. SOLARKOL’un PV sistemler için geliştirmiş olduğu teknolojide ise harici bir Azami Güç Takip Modülü (MPPT Modülü) bulunmaktadır. Bu harici güç takip modülleri her iki panelde bir tane olacak şekilde bağlantısı yapılarak sistemdeki azami güç takibini, dizi seviyesinden panel seviyesine indirgeyerek sistemdeki birbirinden bağımsız azami güç takibi (mppt) sayısını artırır ve bu sayede her zaman maksimum enerji üretimini sağlar, bu da sistemin enerji verimini artırır.

  Solarkol-inverter-türkiye-satış

  Bir güneş enerji santralinde Güç kayıplarının nedenleri:

  Üretim toleransı uyuşmazlığı: PV panelleri için garantili çıkış gücü aralığı üretim tesislerinde büyük ölçüde değişiklik
  gösterebilir. Standart sapma %2- %3 enerji kaybı için yeterlidir.
  Kirlenme, gölgeleme ve yapraklar: Toz, yaprak ve kuş pisliklerinden kaynaklanan panel kirlenmesi, modüller ve diziler
  arasında uyuşmazlığa neden olur. Çatı sisteminin kullanım ömrü boyunca bir ağaç büyüyebilir veya dengesiz gölgeler oluşturan bir yapı inşa edilebilir.
  Dengesiz panel eskimesi: Panel performansı 20 yıl içinde %20 ‘e kadar düşebilir ancak her panel farklı bir hızda yaşar ve eskime uyumsuzluğunun oluşmasına neden olarak zaman içinde artar.
  Endüstriyel Sistem Diyagramı: SOLARKOL çözümü, inverterlerden (eviricilerden), azami güç takip modülü (MPPT Modülü) ve uzaktan izleme ve müdahale platformundan oluşan bütünleşik bir sistemdir. Bu teknoloji, azami güç takip modülü(MPPT Modülü) panel seviyesinde bağlayarak yüksek güç üretimi ve solar panel bazında kontrol imkanı sağlar. İki paneli sadece bir azami güç takip modülü (MPPT Modülü) bağlayabilme özelliği ile birlikte panel bazında DC-DC dönüşüm yapar ve basitleştirilmiş PV inverter (evirici) ise DC-AC dönüşümü ve şebeke bağlantısını gerçekleştirir.

  Solar İnverter Seçiminin Önemi

  lnverterler sistem maliyetinin sadece yaklaşık % 15’ ine tekabül etse de;
  • Sistem üretiminin % 100’ünü yönetir
  • PV varlık yönetim çözümleri üzerinden işletme ve bakım maliyetlerini kontrol eder.
  • Sistem maliyetinin % 20’ye kadarını etkiler.
  Bu yüzden İnverter seçimi, Güneş Panelli sistemlerin uzun vadedeki finansal performansı için oldukça önemlidir; hem enerji
  üretimini artırabilir hem de kullanım ömrü boyunca oluşacak maliyetleri azaltabilirsiniz.

  Güneş Panelli sistemlerde her panelin ayrı bir maksimum güç noktası bulunur. Ticari kurulumlarda paneller arasındaki bu farklılık kaçınılmazdır. Geleneksel inverterlerde en zayıf panel tüm panellerin performansını düşürür; SOLARKOL çözümü ile, her modül, her zaman maksimum enerji üretimi sağlar, bu da sistemin enerji verimini artırır.

  Solarkol inverter ile her panelden maksimum güç üretilir. Paneller ayrı ayrı izlenir. PV sistemi tarafından %2 ile %10 arasında daha fazla enerji üretilir. Zayıf modüller dizideki tüm modüllerin performansını azaltır. Modül uyumsuzluğu nedeniyle enerji kayıpları oluşur. Güneş Panellerinde, Farklı Nedenlerden Ötürü Enerji Kayıpları Oluşabilir.

  Gelişmiş güvenlik
  Dünya çapında milyonlarca kurulan PV sistemlerde içinde bu teknoloji güvenli ve güvenilirdir. Geleneksel PV kurulumları en yüksek gerilimlere ulaşabilir. insanların ve yatırımın güvenliğini sağlamak için önlemler alınmalıdır. Geleneksel inverterlerde, inverteri veya şebeke bağlantısını kapatmak güç akışını sonlandıracaktır ancak kablolardaki DC gerilimi güneş olduğu sürece devam eder. Ayrıca, yangına neden olabilecek elektrik arkı, PV sisteminin yakınındaki insanlar ve canlılara yönelik bir tehdit oluşturur. Solarkol inverterleri, hem elektrik çarpması hem de yangın riskleri için üstün güvenlik çözümü sağlayarak ailenizi ve yatırımınızı korur.
  Güvenli DC Güvenli DC, elektrik çarpması riskini en aza indiren yerleşik bir modül düzeyinde güvenlik özelliğidir. Dizi voltajını risk seviyelerinin altında tutmak için Power Optimizer, aşağıdaki durumlarda panel çıkış voltajını güvenli bir seviyeye düşürüleceği güvenlik moduna otomatik olarak geçmek üzere tasarlanmıştır:
  • Kurulum sırasında, dizinin inverter bağlantısı kesildiğinde veya inverter kapatıldığında,
  • Bakım veya acil durum sırasında inverter veya AC bağlantısı kapatıldığında,
  • Power Optimizer, termal sensörlerin sıcaklığı 85°C ‘nin üzerine çıktığında.

  Ark arızası algılama ve kesinti
  Solarkol inverterler, ark algılama standardına uygun olarak yangın riski oluşturabilecek bazı ark yapma hatalarının etkilerini azaltmak için tasarlanmış dahili bir korumaya sahiptir.

  Esnek Tasarım Çözümleri
  Tasarım Esnekliği
  Tasarım esnekliği ile daha fazla elektrik elde edin;
  Tasarım esnekliğimiz mevcut çatı alanından daha iyi yararlanmamızı sağlar. Eşleşen dizi uzunlukları gerekmeden çok çeşitli dizi uzunlukları mümkündür. Bir dizinin boyutu ve düzeni artık elektrik kısıtlamaları tarafından tanımlanmamaktadır. Böylece gölgelenme olan paneller tüm dize performansını düşürmeden her panelden maksimum elektrik üretmemizi sağlar.

  Daha Fazla Güç
  Panel-seviye güç optimizasyonu ve maksimum tasarım esnekliği ile çatılara daha fazla panel kurulabilir. Daha Kısa bir geri ödeme süreci sağlar.

  Solarkol Güç Optimizer’ların uygulandığı alanlar:
  • Kısmen gölgeli alanlardaki paneller
  • Eşit olmayan uzunluktaki dizeler
  • Çoklu yönlerde ve farklı çatı yüzeylerindeki dizeler

  Düşük Kablolama Maliyeti
  Dizi başına daha fazla panele izin verir. Bu sayede inverter başına daha az dizi, daha az kablolama, birleştirici kutular ve sigortalar gerekmektedir.

  solarkol-inverter-kablo-tasarim

  Modül düzeyinde izleme
  Solarkol panel, dizi ve sistem düzeyinde gerçek zamanlı uzaktan izleme sağlayarak performansının daha iyi görülebilmesini sağlar. Solarkol izleme platformu kapsamlı analiz takibi, enerji verimliliği, sistem çalışma süresi, performans oranı ve finansal performans raporları sağlar.Anında arıza tespiti doğru bakım ve hızlı müdahale için otomatik uyarılar vererek arıza ve bakım maliyetini en aza indirmeye yardımcı olur.
  Yatırımınızı, sistem düzeyinde veya ikili modül düzeyinde görüntüleyebilirsiniz. Solarkol inverterleri izleme platformuna kablolu Ethernet, kablosuz wi-fi veya hücresel bağlantılar aracılığıyla bağlamak için çok sayıda iletişim seçeneği mevcuttur. İzleme platformuna istediğiniz zaman istediğiniz yerden kolayca bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan erişebilirsiniz.

   Menşei

   Türkiye

  DC Giriş Değerleri

   
  Solarkol TI-25 İnverter

  Maksimum DC Giriş Gücü

   31.680 Wp
  Maksimum DC Giriş voltajı 1000 V
  Nominal giriş voltajı 680 V
  Max. Giriş Akımı 30 A
  Max. Kısa Devre Akımı 30 A
  MPPT Sayısı 48
  MPP Çalışma Voltaj Aralığı 0 - 62 V
  İnverter Çalışma Voltaj Aralığı680 -1000 V

  AC Çıkış Değerleri

   Solarkol TI-25 İnverter
  Nominal Çıkış gücü 25 kW
  Max. Çıkış Gücü 25 kW
  Max Görünür Güç 25 kVA
  Nominal Çıkış Voltajı400 V 3L/N/P
  Nominal Çıkış Frekansı50 Hz
  Maksimum çıkış akımı36 A
  Güç Faktörü~1 (0,8 İleri ya da 0,8 Geri ayarlanabilir)
  Total Harmonik Bozulma <%3 Tam güçte

  Verim

   Solarkol TI-25 İnverter
  Avrupa ağırlıklı verimlilik, η EU% 97.5

  Koruyucu Sistem

   

  Kaçak akım izleme ünitesi Dahili
  İzolasyon direnci Dahili
  Ters Polarite Bağlantı Dahili
  Anti Islanding Dahili
  String Bazlı İzleme Dahili
  Aşırı Akım Çıkışı Dahili
  Aşırı Voltaj ÇıkışıDahili
  DC SPD Tip III
  AC SPD Tip III

  Genel veri

   

  Çalışma sıcaklığı aralığı-25 ° C ile + 50 ° C
  İzin verilen maksimum Bağıl nem0-100%
  Maksimum çalışma yüksekliği (MSL)<4000 m
  SoğutmaFan Soğutma
   LCD Ekran 128x64 Grafik LCD
  HaberleşmeRS485 veya Wi-fi
  IP Koruma DerecesiIP 55
  Topoloji3 Seviyeli,  Trafosuz
  EMC StandartlarıEN61000-6-1, EN61000-6-2, EN61000-6-3,
  EN61000-6-4, EN61000-4-16, EN61000-4-18
  GüvenlikIEC62109-1, IEC62109-2

   

   Daha Fazla bilgi için;

  Solarkol İnverter 25 kW - TI - Teknik Veri ve Katalog İçin Lütfen Tıklayınız(TR)...

   

   

  Ürün özellikleri
  İnverter TipiŞebeke Bağlantılı (On-grid) İnverter
  İnverter Gücü (Nominal Güç){W}25000
  Ürün Garantisi5 Yıl
  İnverter Faz sayısıTrifaze (Üç Faz)
  MPPT/Giriş Sayısı3
  MenşeiTürkiye
  Renk
   
  Kendi görüşünü yaz
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel