Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama
  Üretici firma: SOLARAVM

  50 kW On Grid Solar Paket - Solplanet & Daxler

  $15,057.60
  $18,600.00
  50 kW On Grid Solar Paket - Daxler panel,His Solar,Staubli ve Solplanet kalitesi, bütçenize uygun planlama ile SolarAVM'de.
  SKU: 50kwpaket_daxler

  Solplanet İnverter ve Daxler Panel İle 50 kW On Grid Solar Paket 

  On-grid güneş enerji sistemleri, şebeke elektriğine bağlı olarak çalışır. Bu sistemlerde gündüz güneş panelleri tarafından üretilen elektrik, öncelikli olarak konut içerisinde tüketilir. Fazla üretilen elektrik ise şebekeye verilir. Gece ve güneşli olmayan günlerde ise ihtiyaç duyulan elektrik şebekeden çekilir.

  Her ay sonunda şebekeye verilen ve çekilen elektrik miktarı karşılaştırılarak mahsuplaşma yapılır. Şebekeye verilen elektrik fazlaysa, fark tutar dağıtım şirketi tarafından tüketicinin hesabına yatırılır. Şebekeden çekilen elektrik fazlaysa, fark tutar tüketiciye fatura edilir.

  On-grid güneş enerji sistemleri, şebekenin düzenli çalıştığı ve fazla kesinti olmadığı durumlarda ekonomik bir çözüm olabilir.

  50 kW On Grid Solar Paket - Daxler panel ile

  50 kW On Grid Solar Paket  İçeriği

  Eviniz İçin Bu Paketi Alırsanız Amortisman Süresi Ortalama Kaç Yıl Olur?

  Hesaplamalarda günlük ortalama 20 kW gündüz, 10 kW gece harcandığı referans alınmıştır. Ayrıca 55 kW'lık bataryaya sahip elektrikli arabanızı da haftada 2 defa gündüz şarj ettiğiniz hesaba katılmıştır. Yapılan hesaplamalara göre bu sistem:

  • Haftanın 5 günü 1811 TL,
  • Haftanın 2 günü(elektrikli arabanın şarj edildiği günler) 644 TL kazanç sağlamaktadır.

  Buna binaen aylık yaklaşık bu sistem geliri 9.820 TL olup yaklaşık 4 yıl 5 ay gibi bir sürede amortisman süresini tamamlaması beklenmektedir.

  Eviniz İçin Bu Paketi Alırsanız Amortisman Sonrası Yıllık Ortalama Geliriniz Kaç TL olur?

  Yukarıdaki hesaplamalar referans alınarak, bu sistemin amortisman sonrası yıllık getirisi 118.000 TL olacaktır. Bu hesaplamada şu anki güncel tarifeler referans alınarak ortalama sonuç çıkarılmıştır.

  Yazlığınız İçin Bu Paketi Alırsanız Amortisman Süresi Ortalama Kaç Yıl Olur?

  Hesaplamalar evin 4 ay kullanıldığı senaryo üzerinden yapılmış, ortalama 20 kW gündüz, 10 kW gece harcandığı referans alınmıştır. Ayrıca 55 kW'lık bataryaya sahip elektrikli arabanızı da haftada 2 defa gündüz şarj ettiğiniz hesaba katılmıştır. Yapılan hesaplamalara göre bu sistem:

  • Haftanın 5 günü yaklaşık 1811 TL,
  • Haftanın 2 günü(elektrikli arabanın şarj edildiği günler) yaklaşık 644 TL kazanç sağlamaktadır.
  • Evin kullanılmadığı yani elektrik tüketilmeyen 8 ayda yaklaşık 78.560 TL kazanç sağlamaktadır.

  Buna binaen yaklaşık bu sistemi yazlığınızda kullandığınız takdirde 5.5 yıl gibi bir sürede amortisman süresini tamamlaması beklenmektedir.

  Yazlığınız İçin Bu Paketi Alırsanız Amortisman Sonrası Yıllık Ortalama Geliriniz Kaç TL olur?

  Yukarıdaki hesaplamalar referans alınarak, bu sistemin amortisman sonrası yıllık getirisi 100.000 TL olacaktır. Bu hesaplamada şu anki ilgili tarifeler referans alınarak ortalama sonuç çıkarılmıştır.

  Bu hesaplamada şu anki ilgili tarifeler referans alınmıştır; yıllar içerisinde Dünya’nın yönelimi sürdürülebilir bir hayat sloganıyla şiddetli biçimde yenilenebilir enerjiye kayacaktır. Bu da şu an kuracağınız sistemlerin ileride daha değerli olacağını; belki de amortisman süresi veya sonrası elektrik satış fiyatının artabileceği ihtimalini doğuruyor.

  NOT: Nakliye alıcıya aittir.

  Kendi görüşünü yaz
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel