Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Kategori:MPPT Akıllı İnverterler

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Sırala
  Görüntüle Sayfa başına

  TOMMATECH 3 kW Akıllı İnverter - Tam Sinüs 24V MPPT

  $352.86
  TOMMATECH 3 kW MPPT Akıllı İnverter - Tam Sinüs 24V ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü en ekonomik fiyatlarla sitemizden temin edebilirsiniz.

  TOMMATECH 5 kW Akıllı İnverter - Tam Sinüs 48V MPPT

  $625.05
  TOMMATECH 5 kW MPPT Özellikli Akıllı İnverter - Tam Sinüs 48V ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü en ekonomik fiyatlarla sitemizden temin edebilirsiniz.

  TESCOM 1 kW İnverter - Tam Sinüs 12V - MPPT inverter

  $250.80 $263.64
  Tescom VM1000 Tam Sinüs MPPT 1 kW İnverter ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü en ekonomik fiyatlarla sitemizden temin edebilirsiniz.

  TESCOM 3 kW İnverter - Tam Sinüs 24V - MPPT

  $411.36
  Tescom VM3000 Tam Sinüs MPPT 3 kW İnverter ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü en ekonomik fiyatlarla sitemizden temin edebilirsiniz.

  TESCOM 5 kW İnverter - Tam Sinüs 48V - MPPT

  $750.00 $798.00
  Tescom VM5000 Tam Sinüs MPPT 5 kW İnverter ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü en ekonomik fiyatlarla sitemizden temin edebilirsiniz.

  TESCOM 5 kW İnverter - Tam Sinüs 48V - MPPT Paralel

  $940.80
  Tescom MPTS5000 Tam Sinüs MPPT 5 kW İnverter ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü en ekonomik fiyatlarla sitemizden temin edebilirsiniz.

  MPPT Akıllı İnverterler Nedir?

  MPPT (Maximum Power Point Tracking) akıllı inverterlar, güneş enerjisi sistemlerinde kullanılan özel bir tür inverterdır. MPPT, güneş panellerinden gelen doğru akım (DC) gücünü alternatif akım (AC) gücüne dönüştüren ve aynı zamanda güneş panellerinden maksimum güç çıkışını elde etmeyi sağlayan bir kontrol algoritmasıdır.

   

  MPPT akıllı inverterlar, güneş panellerinden gelen enerjiyi en verimli şekilde kullanmak için çalışır. Güneş panelleri, güneş ışığından gelen enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürür, ancak çıkış güçleri güneş ışığının yoğunluğuna, açısına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. MPPT akıllı inverterlar, güneş panellerinin çalışma noktasını sürekli olarak izleyerek, maksimum güç noktasını belirler ve güneş panellerinden en yüksek verimi elde eder.

   

  Bu inverterlar, güneş panellerinden gelen DC gücü AC güce dönüştürürken aynı zamanda şebekeye enerji sağlamak için gereken voltaj, frekans ve dalga şeklini de uygun şekilde ayarlar. Ayrıca, şebekeye enerji sağlanamadığında veya enerji talebi yüksek olduğunda batarya depolama sistemlerine enerji yönlendirebilirler.

   

  MPPT akıllı inverterlar, genellikle fotovoltaik güneş enerjisi sistemlerinde kullanılır. Bu sistemlerde güneş panellerinden gelen enerjiyi maksimum verimle kullanmak, elektrik üretimini optimize etmek ve güneş enerjisini daha etkili bir şekilde kullanabilmek için MPPT algoritmasına dayalı akıllı inverterlar tercih edilir.

   

  MPPT akıllı inverterlar, güneş enerjisi sistemlerinde enerji verimliliğini artırır, enerji kaynaklarının daha etkili kullanılmasını sağlar ve güneş enerjisi üretiminden elde edilen geliri maksimize eder. Ayrıca, güneş panellerinin çalışma noktasının sürekli olarak izlenmesi, sistem performansını optimize ederek daha istikrarlı ve güvenilir bir güç sağlar.

   

   

  Çoğu inverterde bulunan MPPT (Maksimum Güç Noktası Takibi), güneş panellerinden maksimum verimi elde etmeyi sağlayan bir teknolojidir. Güneş panellerinin ürettiği enerjiyi en verimli şekilde kullanabilmek için kullanılan bu teknoloji, inverter üzerindeki MPPT bağlantı noktaları sayesinde gerçekleşir. Panellerinizin birbiriyle bağlantısını yaptıktan sonra, bu MPPT noktalarına inverterin girişini yaparsınız. Farklı inverterler farklı sayıda MPPT bağlantı noktasına sahip olabilir.

   

  Eğer aynı invertere bağlayacağınız panelleri farklı yönlere yerleştirdiyseniz (örneğin kırımlı çatılarda), aynı yönde bulunan panellerin aynı MPPT bağlantı noktasına bağlanması gereklidir. Bu sayede, panellerden maksimum güç elde edilir ve enerji verimliliği artar. Özellikle kırımlı çatılarda bu durum sıkça karşılaşılan bir durumdur.

   

  Eğer çatınız çok kırımlı ise ve panelleri farklı yönlere yerleştirecekseniz, aynı yöndeki panelleri aynı MPPT bağlantı noktasına bağlamak önemlidir. Bu şekilde enerji üretimi dengelenir ve her bir panelden en iyi verim alınabilir. Eğer çok kırımlı bir çatınız varsa ve panellerinizi çatıya monte edecekseniz, daha fazla MPPT bağlantı noktasına sahip olan bir inverter tercih etmek mantıklı bir seçenektir. Bu, enerji üretimini daha iyi optimize etmenize ve güneş panellerinizden en yüksek verimi elde etmenize yardımcı olacaktır.

  MPPT Akıllı İnverterler

  Close
  Filter by Hepsini temizle
  Min: $203.00 Max: $3,736.00
  $203 $3736
  Min: Max: