Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama
  Üretici firma: SOLARAVM

  Solar Sulama Paketi - 7,5 kW (10 HP) - Trifaze - 380V

  $5,689.20
  Elektrik Şebeke Bağlantısı olmayan ya da pahalı elektrik fiyatları nedeniyle kullanılamadığı yerlerde Tarımsal sulama amacıyla kullanacağınız 7,5 kW (10 HP ya da Beygir gücü) inverterli Trifaze Solar Sulama paketi ile tarlanızı, bahçenizi elektrik parası ödemenize gerek kalmadan sulayabilirsiniz. Solar paket fiyatları ve içeriği ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, solar sulama sistemini en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.
  SKU: SA-STSS-75KW
  Kime:
  *
  *
  Nakliye Yöntemi
  Kargo Yöntemi
  Tahmini Teslimat
  Fiyat
  Kargo hesaplanmadı
  Stok durumu: Stoklar tükendi
  Kargoya teslim: 1-2 iş günü

  7,5 kW Solar Sulama Paket Sistemi

  10 HP - Trifaze - 380V

  Elektrik Şebekesinin olmadığı ya da kullanılmak istenmediği durumlarda Güneşten elektrik üreterek üretilen elektriği su pompası motorlarına yönlendirmek ve tarımsal sulamada güneş enerjisini kullanmak amacıyla kullanılır.

  Tipik bir güneş enerjili tarımsal sulama sisteminin ana bileşenleri arasında, dalgıç pompa veya yüzey pompasına güç veren bir güneş paneli dizisi bulunur. Komple sistemin boyutu pompanın gücüne, 1 gün içerisinde gereken su miktarına ve güneş panellerinden elde edilen güce bağlıdır. Su genellikle bir su kuyusundan veya akarsudan bir depolama tankına veya doğrudan tarlaya pompalanır. Güneş enerjisiyle çalışan sulama sisteminin üç ana parçası vardır: Pompa Motoru, pompa inverteri ve güneş paneli.

   Tipik bir güneş enerjili sulama sisteminin bazı avantajları şunlardır:

  1. Elektrik şebekesine uzak bölgelerde güneş enerjisi kullanarak sulamayı mümkün kılar
  2. Çevre dostudur. Çalışma sırasında atmosfere sera gazları salgılamaz.
  3. Elektrik Şebeke bağlantısı gerekmez. Ayrıca çoğu bölgemizde olduğu gibi şebekeye bağlanmak için gerekli trafo yatırımı yapmanıza gerek kalmaz.   
  4. Elektrik faturası ödemezsiniz. Ödendi mi gecikti mi endişesi yaşamazsınız.
  5. Yakıt gerektirmediği için sürekli bir yakıt gideri harcamasına yol açmaz.
  6. Dayanıklıdır, minimum bakım gerektirir. Kurulumu ve bakımları düzgün yapılan bir güneş enerji tesisi ortalama 25 yıl ömür sunar. 

  7.5 kW Solar Sulama Paket İçeriği;

  (Not: Ürünlerin Üzerine tıklayarak solar paket içerisindeki ürünlerle ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz) 

  5. Konstrüksiyon sistemive Kurulum fiyatlara dahil değildir. Konstrüksiyon Güneş enerji sisteminden bağımsız olup opsiyonel olarak satışa sunulmaktadır.

   

  7,5 kW Solar Sulama Sisteminde Çalışabilecek Pompa Bilgileri:

  Pompa Beygir Gücü      : 10 Hp (Beygir Gücü)
  Pompa kW Gücü           : 7,5 kW
  Pompa Faz Sayısı          : 3 Faz
  Pompa Çalışma Gerilimi : 380-400 V 

  ---

  NOT: Ürün görselleri temsilidir, Üretici firmaların yapacağı teknik ve görsel değişikliklere göre farklılık arzedebilir. SolarAVM bu konuda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

  ---

  Tarımda kullanılacak Solar Sulama Sistemleri Hakkında Genel Bilgi

  Tipik bir güneş enerjili tarımsal sulama sisteminin ana bileşenleri arasında, dalgıç pompa veya yüzey pompasına güç veren bir güneş paneli dizisi bulunur. Komple sistemin boyutu pompanın gücüne, 1 gün içerisinde gereken su miktarına ve güneş panellerinden elde edilen güce bağlıdır. Su genellikle bir su kuyusundan veya akarsudan bir depolama tankına veya doğrudan tarlaya pompalanır.

  Güneş enerjisiyle çalışan sulama sisteminin üç ana parçası vardır:

  1. Pompa Motoru,

  2. Pompa Sürücüsü Cihaz (İnverter) ve

  3. Güneş Paneli.

  1. Su Pompa Motoru:

  Tarımsal solar sulama sistemleri güneş paneli tarafından üretilen elektrikle çalışan bir motora sahiptir. Motorun türüne (AC veya DC) bağlı olarak, pompa motorunun voltajı AC veya DC olabilir. DC motorlar çoğunlukla bahçe çeşmeleri, peyzaj, hayvancılık için içme suyu veya küçük sulama projeleri gibi küçük ve orta ölçekli uygulamalar için kullanılır. DC pompaların çoğu 12 volt yerine 24 voltta çalışır. Bununla birlikte, hafif hizmet uygulamaları için 12 volt için daha küçük sistemler bulunurken, daha ağır uygulamalar için 48 volt üzerinde çalışan sistemler de mevcuttur. Bir motorun gücü watt veya beygir gücünde (HP) belirtilir. AC ile çalışan pompa motorları ise kendi aralarında monofaze (tek fazlı) ya da trifaze (üç fazlı) motorlu olarak ayrılırken 1,5 HP den 175 HP ye kadar çeşitli güçlerde bulunurlar.

  1.1 Su Pompası Türleri

  Su pompaları, yapılarına ve uygulamalarına bağlı olarak yüzey ve dalgıç olmak üzere iki ana kategoriye ayrılır. Yüzey Su Pompası; genellikle emme gücü gerektiren su seviyesinin üzerine monte edilir. Suyu kuyudan zemin seviyesine çıkarmak ya da göletten veya nehirden su almak için kullanılır.
  Dalgıç pompa ise temelde kapatılmış bir motordur. Dalgıç pompanın tüm tertibatı pompalanacak suya batırılır. Genellikle küçük delikli kuyulardan su pompalamak için kullanılır ve delinmiş su koyusu borusunun içine sığacak şekilde tasarlanmıştır. Kuyu birkaç metre ila 250 metre derinlikte olabilir. Kuyu ne kadar derin olursa, kullanılacak solar sulama sisteminin pompası sistem o kadar güçlü ve pahalı olur.

  2. Solar Pompa Sürücüsü.

  İki tip pompa kontrolörü vardır: Pompa inverteri ve değişken frekanslı tahrik cihazı (VFD). Eğer  AC güneş pompası kullanılırsa, DC'yi güneş panellerinden AC'ye değiştirmek için bir pompa inverteri gerekli hale gelir. Tipik bir inverterin desteklenen güç aralığı 0,15kW'tan 132 kW'a kadar uzanır ve daha büyük sulama sistemleri için daha yüksek güçlü solar pompa inverteri kullanılır.
  Güneş paneli ve inverter, bir AC motorun kalkınma özelliğine uyum sağlamak için uygun şekilde boyutlandırılmalıdır. AC pompa motoru başlangıçta yüksek güç gerektirdiğinden, solar pompa inverteri bu ekstra başlatma yükünü kaldırabilmelidir.

  3. Güneş Paneli

  Su Pompaları, güneş panellerinden enerji alan motorlarla donatılmıştır. Sulama işlemi için kullanılacak bir güneş panelinin nominal gücü, tepe watt (Wp) ile ifade edilir. Güneş panellerinin güç ve miktar olarak seçimini kullanılacak pompalar belirler. Örneğin piyasada 330 Watt ya da 330 Wp olarak bilinen güneş panelleri -tolerans değerleri dikkate alınmazsa" anlık olarak en fazla 330 Watt güneşten elektrik enerjisi üretebilir. Güneşin açısı, güneş panelinin açısı, bağlantı özellikleri veya hataları, kullanılan malzemelerin kalitesi, havanın bulutlu veya yağışlı olması, hava sıcaklığı, gölge durumu gibi pek çok etmene bağlı olarak panel gücü değişiklik gösterebilir. Bu yüzden solar sulamada kullanılacak güneş paneli sayısı ve gücü iyi hesaplanmalıdır.


  Önemli Not: Bir pompa satın almadan önce suyun mevcut olduğu derinliği, günlük su gereksinimini ve kurulacak sulama sisteminin türünü bilmelisiniz. Ayrıca su debisini ve pompanın kapasitesini bilmeniz gerekebilir. En iyi verimliliğe sahip bir pompa satın almalısınız. En az enerji tüketiminde baş ve debinin en iyi kombinasyonu en iyi pompa verimliliğini sağlar. Pompa seçimini bu şekilde yaptıktan sonra Solar sulama sistemini almanız en doğru karar olacaktır.
  1. Güneş enerjili su pompası kurulum sahası. Öncelikle bir göletin, nehrin yakınına mı yoksa başka bir yere mi kurulacağını kontrol etmelisiniz.
  2. Pompa ayar derinliği. Yeraltı kurulumu için gerekli aksesuarlar farklı olacak ve genel maliyete katkıda bulunacaktır.
  3. Günlük su ihtiyacı. Günde daha fazla suya ihtiyacınız varsa, daha ağır ve güçlü ekipmanlara ihtiyacınız vardır.
  4. AC pompa. AC solar sulama pompası için güneş paneli, pompa kontrolörü (inverter), güneş paneli montajı ve kablo, mc4 konnektör gibi aksesuarlara ihtiyacınız vardır.

  Ürün özellikleri
  1.SeçeneklerSolar Sulama Paketi
  Mevcut yorumlar
  Helal Olsun
  Allah razı olsun. artık çok rahadım. panamano trafomrafo uğraşmıyom.
  ürünler hızlı ve zamanında kazasız belasız geldi. kargo süreci de dahil olmak üzere çok sıkı takipte kalıp yardımcı oldular. kurulum ve sonrasında da ilgilerine eyvallah.
  dencek tek lafım yok. Allah kendilerinden razı olsun.
  Guest User | 12/10/2021 11:50 AM
  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
  Kendi görüşünü yaz
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel