Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Üzgünüz - bu ürün artık mevcut değil

  Üretici firma: SOLARAVM

  2 kW Solar Paket Off Grid Güneş Enerji Sistemi

  $2,721.06
  2 kW Solar Paket Off Grid Güneş Enerji Sistemi paket fiyatları ve içeriği ile ilgili geniş bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, ürünü uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.
  SKU: SA-OFFG-2KW
  *

  Güneş panellerinin kurulum yapılacağı alanın özelliklerine uygun taşıma sistemini seçiniz.

  Stok durumu: Stoklar tükendi
  Kargoya teslim: 3-5 iş günü

  Off grid 2 kW Solar Paket Sistem

  Elektrik Şebekesinin olmadığı ya da kullanılmak istenmediği durumlarda Güneşten elektrik üretmek için kullanılır.

  Off grid güneş enerji sistemleri elektriğin olmadığı bağ, bahçe, tekne, karavan, yayla evi gibi yerlerde gündüzleri elektrik ihtiyacınızı doğrudan güneş panellerinden karşılayıp fazlasını akülerde biriktirerek, geceleri de akülerden gelen elektrik enerjisini kullanan sistemlerdir. 

  2 kW Solar Paket off-grid sistem neleri çalıştırır? 

  Solar Paket Off Grid 1 kW 5 Adet Tasarruflu Lamba 6 Saat
  solar enerji sistemi televizyon Küçük LED Ekran TV 6 Saat
  Güneş Enerji Sİstemi Buzdolabı Orta Boy bir Buzdolabı 24 Saat
  Solar Paket Sistem watt Dizüstü bilgisayar 6 Saat
  solar paket 2 kw Cep Telefonu Şarj 24 Saat
  güneş enerji sistemi 2 kw 2 kw solar sistem Çamaşır veya Bulaşık Makinesi 1 Kez
    Küçük Ev Aletleri 0,5 Saat

  1 kW altındaki güce sahip motor, el aleti vs cihazlarınızı diğer cihazlar ile aynı anda bağlanmamak koşuluyla kısa süreli kullanabilirsiniz.

  2 kW Solar Paket İçeriği;

  (Not: Ürünlerin Üzerine tıklayarak solar paket içerisindeki ürünlerle ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz) 

  1. Mirsolar Marka 335 Wp Monokiristal Güneş Paneli - 6 adet

  2. Mexxsun 3 kW İnverter - VM II 3 KW Tam Sinüs Akıllı İnverter 24V - MPPT

  3. Orbus Marka 150Ah Jel Akü - 4 Adet

  4. Solar Kablo - 20 Metre

  5. Multi-Contact MC4 Konnektör - 1 Çift

  6. Konstrüksiyon sistemi elektrik sisteminden bağımsız olup opsiyonel olarak satışa sunulmaktadır.

   

  NOT: Ürün görselleri temsilidir, Üretici firmaların yapacağı teknik ve görsel değişikliklere göre farklılık arzedebilir. SolarAVM bu konuda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Teslimat süreleri anlık stok durumuna göre değişmekle birlikte ortalama 5 iş günüdür.

   

  Satın almayı düşündüğüm Güneş Paneli Sistemi benim için uygun mu?

  Öncelikle Elektrik Dağıtım Şebekesine bağlı mısınız? Bağlı değilseniz, bağlı kalmayı düşünmüyorsanız veya elektrik şebekesine bağlanma ihtimaliniz yok ise (bağ evi, yayla evi, yerleşim yerine uzaklık, karavan tekne vs) ise Off grid Güneş Enerjisi paket sistemleri incelemelisiniz. Elektrik dağıtım şebekesine bağlı kalıp aynı zamanda güneş enerji sistemi kurmak istiyorsanız On grid güneş enerji paket sistemleri sizin talebinize yanıt verecektir. Elektrik şebekesine bağlı olmayacaksanız istediğiniz büyüklükte kurulum yapabilir, arazi ve/veya çatı üzeri kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Elektrik şebekesine bağlı olacaksanız Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği gereği sadece Çatı veya Cephenize kurulum yapabilirsiniz.

  Diyelim ki elektrik şebekesine bağlı olan bir güneş enerji sistemi kurmak istiyorsunuz. Bu durumda 2 adet üst güç sınırı karşınıza çıkacaktır. Eğer mesken tipi bir elektrik aboneliğiniz var ise (Bunu elektrik faturalarınızdaki "abone tipi" böümüne bakarak öğrenebilirsiniz) ilk karşımıza çıkan sınır yönetmelik gereği 10 kW olacaktır. Tüketiminiz ya da sözleşme gücünüz çok daha yüksek olsa da 10kW ı geçen bir güneş enerji sistemi kuramazsınız. İkinci üst sınırınız sözleşme gücünüzdür. Yine bunu elektrik faturanızdan öğrenebilirsiniz. Göremiyorsanız ya da ben bu faturayı anlamıyorum diyorsanız 0312 394 55 22 nolu hattımızdan bize ulaşabilir veya yine aynı numaraya whatsapp üzerinden mesaj atarak soru sorabilirsiniz. Diyelim ki çatınıza 10 kW güneş enerji sistemi kurmak istiyorsunuz. Ancak faturanızı incelediğimizde sözleşem gücünüz 5 kWh olarak görünüyor. Bu durumda çatınıza ancak 5 kW güneş enerji sistemi kurabilirsiniz. Buraya kadar anlattığımız kısımlarda bir sorun yok ise kurulum ile ilgili bilgi verelim biraz da;

  Örnek olarak; 3 kW güneş enerji sistemi işinizi görecek ve bunu kurmaya karar verdiniz. Seçtiğiniz Solar paket sistem, 330 watt güneş güneş paneli kullanmak isterseniz 9 adet panelinden oluşur ve yaklaşık 20 m2 alan kaplar. Çatınızda mümkünse güneye bakan yönlerde bu kadar çatı alanınız olup olmadığını kontrol ediniz. Yaklaşık bir hesaplama ile Türkiye şartlarında 25 derece eğimle güney yönüne bakacak şekilde çatınıza yerleştirilen  güneş paneli dizisi ile günde ortalama 5 saat güneş aldığı varsayılarak, ayda tahmini 450 kilovat saat (kWh) alternatif akım (AC) üretebilir. Aylık ne kadar elektrik tükettiğinizi ve çatınıza kuracağınız güneş enerji sistemi ile bu tüketimin ne kadarını karşılayabileceğinizi bulmak için elektrik faturanıza bakabilirsiniz. Bugün birçok dağıtım şirketi faturalarınızın altında günlük ve aylık elektrik ortalama tüketimlerinizi belirtmektedir. Bu kısmı dikkate alarak örneğin 270 kWh elektrik tüketiyorsanız (3x270)/450 =1,8 kW orantı hesabıyla yaklaşık 2 kW gücündeki bir güneş enerji sisteminin yeterli olacağını anlayabilirsiniz. Eğer çatınızın eğimi 25 dereceden daha az ise ve tam güney cepheye bakmıyor ise doğal olarak sisteminizin gücünü de aynı oranda artırmalısınız.

  Peki aldığınız solar paket içerisinde ne var?

  Örnek olarak verdiğimiz 3 kW gücündeki on grid (şebekeye bağlı) güneş enerjisi paketi nin içerisinde; güneş panelleri, Dizi inverter, solar kablo ve konnektörler ile opsiyonel olarak güneş paneli montaj sistemi bulunmaktadır. Bunlar, sistemi kurmak ve çalıştırmak için ihtiyacınız olan şeylere sahip, bir ev veya küçük bir iş yeri için çalışabilen eksiksiz PV güç sistemleridir.

  Burada önemli bir husus:  solaravm.com sitesinde satılan güneş enerji sistemleri yalnızca gerekli donanım bileşenlerini içermektedir; işçilik; solar paketlerin satış fiyatına dahil değildir.

  Bu sistemler tarafından aylık olarak üretilen elektrik, ortalama düzey kullanıcı tüketimini (anlık yüksek güç talepleri hariç) rahatlıkla karşılayabilir (Türkiye de konut başına aylık ortalama elektrik tüketimi 240 kWh dir.)

  3kW güneş enerjisi kurulum setinde neler var?

  SolarAVM güneş enerjisi kurulum setlerimiz, ihtiyacınız olan tüm güneş enerjisi bileşenlerini sağlar.

  güneş paneli güneşten elektrik üretimi

  growatt inverter güneş enerjisi

  solar konstrüksiyon güneş paneli montaj

  • Güneş Panelleri – 10 yıl performans, 25 yıl lineer üretim garantili 9 x 330W monokristal güneş panelleri .
  • Dizi İnverter - Doğru fiyata güvenilir performansa sahip, kurulumu kolay ve kalitesine güvendiğimiz bir dizi inverter içerir.
  • Taşıyıcı konstrüksiyon ve solar panel bağlantı ekipmanları -Güneş panellerini çatınıza monte etmek için gerekli ekipmanları içerir.
  • Sistem İzleme – İnverter üzerinde bulunan yazılım vasıtası ile Güneş enerjisi elektrik üretiminizi gerçek zamanlı olarak görüntüleyip analiz edebilirsiniz.
  • Solar Kablo ve bağlantı Konnektörleri - Güneş panellerini ile bir dizi oluşturduktan sonra ürettiğiniz DC elektriği inverterlere taşımak için kullanılan kablo ve konnektörler.
  • Sistem Tasarımı ve Finansal Analiz – Dilerseniz proje bilgileriniz ve konum bilgilerinizi paylaşmanız koşuluyla sizler için en uygun sistemi hesaplanarak doğru ürünü satın almanızı sağlayabiliriz.
  • Sisteme içeriğine dahil olmayan ekipmanlar: AC Kablo, kablo kanalı, bağlantı parçaları, kesiciler, AC / DC Sigortalar (gerekirse), bağlantı kutuları ve bir elektrik panosu (gerekirse). Tüm bu ürünler herhangi bir elektrik malzemesi satıcısı ya da yapı marketten Bauhaus, Koçtaş vs satın alınabilir. Projenizi yapmaya karar verdiğinizde dilerseniz  teknik destek uzmanımız size bir solar paket önerebilir. Proje çizimi, onaylama, ilgili kurum ve kuruluşlarla yazışmalar ve işçilik hizmetleri bu solar pakete dahil değildir, ancak ek bir ücret karşılığında firmamızdan alınabilir.

  Güneş Enerji Sisteminin Kurulumu nasıldır?

  • 3 kW güneş enerjisi sistemini kendiniz kuracaksanız kurulumu yaklaşık bir hafta sonunuzu alabilir. Profesyonel bir ekip ise birkaç saatte kurulumu tamamlayacaktır.
  • Solar paketler, kendi kendinize kurulumu mümkün kılmak için özel olarak seçilmiş ve birleştirilmiş 1. Sınıf güneş panelleri, invertörler ve opsiyonel olarak taşıma sistemlerinden oluşur. Bir AC prizi bağlayabilen eli işe yatkın ve çatı yüksekliğinde rahatça çalışabilecek(yükseklik korkusu olmadan ve tüm güvenlik önlemlerini alarak)  kişiler solar paketimizi  kurabilir.

  Tam bir setten oluşan bir güneş enerjisi sisteminin kurulumu, ortalama beceri seviyesinin üzerinde kabul edilir ve hafife alınmamalıdır. Her görev basittir, ancak yerden belirli bir yükseklikte, belirli bir açıyla, muhtemelen parlak güneşin sıcağında, elektrikli aletlerle çalışacak, büyük pahalı güneş panellerini kaldıracak ve solar taşıyıcı sistem ve kablolarla kaplı bir çatıda çalışacaksınız. Ayrıca yerine göre 400Volt a ulaşan DC gerilimleri ve ev tipi 240V AC ile çalışacaksınız. Temel matematikte iyi olmalı ve mekanik ve elektrik konularında belirli seviyelerde bilgili olmalısınız. Kendi başınıza yapmak istiyorsanız ve kurulumdan tasarruf etmek istiyorsanız tüm güvenlik önlemlerini almak ve en az bir kişinin yardımı ile gurur duyacağınız sonuçlar alabilirsiniz.

  Kendi kendine kurulum size göre değilse, bu süreçte size yardımcı olacak yerel bir güneş enerjisi yüklenicisi bulmanızı öneriyoruz. Dilerseniz belirli bölgeler de biz de iş ortaklarımızla görüşmenizi sağlayabiliriz.

  Güneş Paneli Kurulum Süreçleri Nelerdir?

  Satın almayı düşündüğünüz tipik bir güneş enerji sistemi -aynı zamanda elektrik şebekesine bağlı olacaksa gerekli izinleri aldıktan sonra-  çatıya montajı 2 gün içinde tamamlanabilir. Şehir dağıtım şebekesine bağlantılı olarak Güneşten elektrik üretmek için takip edeceğiniz süreç şu şekildedir. Burada bir kez daha bu işi kaliteli hizmet sağlayan bir yükleniciye yaptırmanızı öneriyoruz.

  1. Öncelikle evinizin elektrik aboneliği faturanızda mesken olarak geçiyorsa üst kurulum gücünü 10 kW dır. Sonra yine faturanızda yazan sözleşme gücüne bakmalısınız. Sözleşme gücünüz 7000 yazıyorsa üst sınırınız 10 değil 7 kW olacaktır. Elektrik Dağıtım Şirketinin internet sitesinde ilan edilen evraklarınızı tamamlayarak başvurunuzu yaparsınız. Başvurunuza 20-50 gün arasında bir süreçte olumlu veya olumsuz bir cevap verilecektir.
  2. Olumlu cevap alınması (meslek jargonunda “çağrı mektubu” ya da “Bağlantı Görüşü” diye bilinir.) durumunda sizin için 90 günlük bir süreç başlamış demektir. Bu süre içerisinde güneş enerjisi projenizi yetkili bir mühendis veya firmaya çizdirip dağıtım şirketine onaylattırmak durumundasınız. Bu süreyi geçirirseniz tüm sürece baştan başlamak zorunda kalırsınız.
  3. Elektrik dağıtım şirketine verdiğiniz proje dosyaları onaylanırsa ilk bürokratik aşama geçilmiş demektir. İlk başvuru yaptığınız andan itibaren en az 50, en fazla 140 gün sadece bürokratik süreçler ile geçecektir. Proje onayınızı aldıktan sonra kuruluma başlayabilirsiniz.
  4. Öncelikle solar konstrüksiyon sistemi kurulmalıdır. Bu, güneş enerjisi kurulum işleminin en zahmetli sürecidir. Güneş panellerinin bağlanacağı profilleri çatınıza yerleştirmeniz ve sabitlemeniz gerekir. Çatı malzemenizin kiremit, sandviç panel, sıngıl veya düz çatı olmasına göre solar konstrüksiyon malzemeleri değişecektir dolaysıyla kurulum da farklı olacaktır.
  5. Solar konstrüksiyon montaj sistemini çatınıza yerleştirildikten sonra, güneş panelleri ve inverterler hızlı bir şekilde kurulabilir. İnverter (ler) daha sonra ana elektrik panonuza bağlanan özel bir devre kesici aracılığıyla şebekeye bağlanır.
  6. Kurulum tamamlandığında, dağıtım şirketine bilgi verilerek bir teftiş heyeti oluşturulur ve projenin ilgili standartlara göre yapılıp yapılmadığı incelettirilir. Projenizde standartlara aykırı bir durum yoksa heyet tarafından onaylanır.
  7. Onay sonrası Dağıtım şirketiyle anlaşma imzalayarak tesisinizi kullanabilirsiniz.

  Unutmayın :Sisteminiz güneşten temiz enerji üretene kadar işimiz bitmiş sayılmaz! Dilerseniz tüm bu süreçleri sizin yerinize yönetebiliriz. Siz de bu sayede hem işinize hem de ailenize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

  Güneş enerjisi sistemini kurmak için bir yükleniciye ne kadar ödemeliyim?

  Güneş enerjisi sistemlerimizi konusunda yetkin bir elektrik veya güneş enerjisi yüklenicisi kurabilir. Güneş enerjisi sisteminizi kurmak için bir yüklenici tutmayı seçerseniz, güneş sistemi kurulumunu tamamlamak için işçilik, tel, kanal, bağlantı parçaları, kesiciler ve diğer çeşitli elektrik bileşenleri için watt başına yaklaşık 1,00 $ ortalama bir değer kabul edilebilir. 3.000 watt olan 3 kW (kilovat) bir sistem için kurulum için 3.000 $ ödemeyi bekleyebilirsiniz. Talep ederseniz ve yaşadığınız bölgede bir iş ortağımız bulunuyorsa bir yüklenici bulmanızda size yardımcı olabiliriz.

  Güneş enerjisi Sistemini benim için evime kurabilir misiniz?

  Evet! Güneş enerjisi kurulumu için bir yandan malzeme ve ekipman temini yaparken diğer yandan Türkiye içerisindeki tüm bölgelerde 250 MW üzerinde güneş enerji santrali kurmuş bir yükleniciyiz. Talep etmeniz halinde anahtar teslim güneş enerjisi kurulumu sağlıyoruz. Kurulum işini bize bırakın ve eksiksiz bir anahtar teslimi güneş enerjisi kurulumunun keyfini çıkarın.

  Ürün özellikleri
  Bağlantı TürüŞebeke Bağlantısız (Offgrid)
  Solar Paket AC Gücü2.000 Watt Solar Paket
  Solar İnverter MarkasıMexxsun İnverter
  Güneş Paneli MarkasıMirsolar Paneller
  Kendi görüşünü yaz
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel
  Ürün etiketleri