Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Katlanabilir Güneş Paneli Nedir? Özellikleri Nelerdir?

  Katlanabilir güneş paneli nedir?

  Genel olarak, güneş paneli kurulumları sabit bir yerleşimle yapılır. İster çatıya ister zemine monte edilmiş bir sistem kurun, bu paneller tipik olarak bir yere monte edilir yani yerlerinde sabit kalır. Katlanabilir güneş panelleri ise sizi bu sabit bir yere kurulum derdinden kurtarırken hareket halindeyken bile güneş enerjisinden elektrik kullanmanızı sağlar. Hareket halindeyken güneş enerjisi alıp bir cep telefonunu şarj etmek veya parkedilmiş karavanınıza montaj zorunluluğu bulunmadan cihazlarınıza yedek güç sağlamak için katlanabilir güneş panelleri harika bir çözüm olabilir.

  Katlanabilir güneş panelleri genellikle bağımsız cihazlar değildir. Hareket halindeyken önemli bir yedek güç için güneş enerjisi kullanmak istiyorsanız, üretilen elektriği kullanabilmek adına için güneş paneliyle uyumlu bir şarj regülatörü veya inverter gibi dönüştürücü ihtiyacınız olacaktır. Katlanabilir güneş panelleri genellikle, gerekli kablolar ve bağlantılarla birlikte satılırlar. Ancak, pil ile çalışan cihazlarınızı güneş enerjisiyle hızlı bir şekilde şarj etmek için cihazlarınızın şarj kablolarını doğrudan takmanıza olanak tanıyan daha küçük katlanabilir güneş enerjisi ürünleri satın alabilirsiniz.

  Neden Katlanabilir güneş panelleri ve ürünleri satın almalısınız?

  Katlanabilir esnek güneş paneli özellikleri ve fiyatı

  Katlanabilir güneş enerjisi ürünleri, birçok durumda güç üretmek için harika bir seçenek olabilir. İster bir kamp için, ister bir karavan veya tekne sahibi olun, ister bir bir kros yolculuğuna çıkın veya telefonunuzun tüm gün yetecek kadar şarj olduğundan emin olmak isteyen biriyseniz, sizin için bir katlanabilir güneş paneli vardır.

  Şebeke dışında uzun süreler geçirmek istiyorsanız, belki bir kamp veya yol gezisinde, portatif güneş panelleri güvenilir bir şekilde güç almanıza yardımcı olabilir. Katlanabilir bir güneş enerjisi kurulumuna biraz bütçe ayırarak, seyahatlerinizin sizi götürdüğü her yerde güneşten bedava elektrik üretebilirsiniz. Benzinle çalışan gürültülü bir jeneratörü etrafınıza getirmek yerine, bir veya iki güneş panelini bir pille bağlayabilir ve güneş parladığında güç üretebilirsiniz. Katlanabilir paneller ayrıca çevrenizi kirletmeden kullanmanız için elektrik üretme avantajına da sahiptir.

  Katlanabilir esnek güneş panelleri çerçeveli panellere göre daha esnektir. Bu sebeple zarar görme ihtimalleri daha düşüktür.

  Sadece biraz ekstra güce ihtiyacınız olsa bile -telefon şarj cihazları gibi- uygun fiyatlı Katlanabilir güneş enerjisi ürünleri, zahmetsiz ve etrafta bulunması kolay araçlardır. Birçok solar telefon şarj cihazı su geçirmezdir ve bir sırt çantasından kolayca asılabilir, bu da onları bir günlük gezi veya yürüyüş için mükemmel kılar.

  Katlanabilir güneş paneli alırken hangi ürün özelliklerini dikkate almak önemlidir?

  İhtiyacınız olan portatif güneş panelleri, neye güç vermeye çalıştığınıza bağlı olarak değişecektir. Kamp yapıyor olmanıza, bir yolculuğa çıkmanıza, yürüyüşe çıkmanıza veya sadece telefonunuzu şarjlı tutmak istemenize bağlı olarak, belirli bir tür Katlanabilir güneş enerjisi ürününe ihtiyacınız olacaktır.

  Güç çıkışı/depolama kapasitesi

  Her şeyden önce, Katlanabilir güneş sisteminizden ihtiyacınız olan güç miktarını anlamalısınız. Uzun süreli kamp veya karavan veya tekne gezileri için, ışıklar ve mutfak aletleri gibi cihazları çalıştırmak istiyorsanız ekstra güce ihtiyacınız olacaktır. En iyi portatif güneş panellerinin çoğu birkaç yüz watt değerinde gelir, böylece ihtiyaçlarınız için mükemmel paneli elde edebilirsiniz. Amacınız bir telefonu veya küçük bir elektronik aygıtı şarj etmekse, 200 watt'lık bir panel almanıza gerek yoktur - elde Katlanabilir bir şarj cihazı veya katlanabilir bir güneş paneli işi halledecektir.

  Güç ihtiyaçlarını düşünürken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer faktör, yedek güç veya güneş enerjisi paneli isteyip istemediğinizdir. Bu seçenekler, gün boyunca pili şarj edebileceğiniz ve depolanan gücü gece boyunca kullanabileceğiniz için daha uzun yolculuklar için çok yararlı olabilir.

  Katlanabilir Güneş Paneli Fiyatları

  Herhangi bir teknoloji ürününde olduğu gibi, daha yüksek fiyatlar, Katlanabilir güneş enerjisi ürünleri için daha yüksek kalite anlamına gelir. Katlanabilir bir güneş paneli kurulumu için önceden daha fazla bütçe ayırmaya hazırsanız, daha yüksek verimli paneller veya daha dayanıklı bir kasa gibi daha iyi ve ekstra özelliklerle sahip olabilirsiniz. Özellikle Katlanabilir güneş enerjisi cihazlarınızı düzenli olarak kullanmayı planlıyorsanız, katlanabilir güneş panelinin fiyatına çok takılmadan yüksek kaliteli bir ürün için ekstra para harcamanıza değebilir. Sitemizde satışa sunulan katlanabilir güneş panelleri fiyatlarını görmek için tıklayınız. 

  Güneş Panellerinde Ek Özellikler

  Katlanabilir panellerinizi ve diğer ürünlerinizi nasıl kullanmayı planladığınıza bağlı olarak, bunların iş için doğru özelliklerle birlikte geldiğinden emin olmak isteyeceksiniz. Toplu bir güneş enerjisi kurulumunu taşıyabilme konusunda endişeleriniz varsa evrak çantası gibi taşınabilen portatif panelleri deneyin. Aynı anda 4 telefonu şarj etmeniz mi gerekiyor? Ekstra USB yuvaları olan bir güneş enerjisi şarj cihazı bulduğunuzdan emin olun.

  Dikkat edilmesi gereken ortak bir özellik, hava koşullarına dayanıklılıktır. İyi bir portatif güneş panelinin uzun karavan veya kamp gezilerinde iyi çalışması gerekir, bu nedenle su geçirmezlik ve rüzgar direnci gibi özellikler önemli olabilir.

  Önceden kurulmuş veya ürüne entegre edilmiş solar şarj kontrolörlerine sahip Katlanabilir güneş paneli ürünleri, zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Solar şarj kontrolörü, panellerinizden akan enerjinin akü/solar jeneratör sisteminize güvenli ve sabit bir oranda girmesini sağlar ve en iyi portatif güneş panellerinde kutudan çıktığı gibi şarj kontrolörleri bulunur.

  12V katlanır güneş panelleri, portatif güneş panellerinde en uygun tasarımlardan biridir. Hafif ve kompakt, katlanır paneller kullanılmadığında kelimenin tam anlamıyla katlanır.

  www.solaravm.com olarak ürün yelpazemiz, kolay taşıma için yerleşik bir tutma sapına sahip 'evrak çantası' tasarımında katlanabilir güneş panelleri içerir. Diğer ekipmanlar varsa panel yanındaki cebe yerleştirilebilir.

  Bu paneller su geçirmezdir ve düşük ışık koşullarında da iyi performans gösterir. Böylece nerede olursanız olun ve ne yaparsanız yapın, GPS, Bluetooth, telefonlar ve kameralar gibi önemli cihazlar ve iletişimler hareket halindeyken şarj edilebilir.

  Bu esneklik ve katlanabilirlik sayesinde kolay taşıma sizin için bir ihtiyaç ise katlanır güneş paneli ürünlerini sitemizden en uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz.

  Yorumunuzu bırakın
  *