Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama
  RSS

  2023, February

  Evinizi Yeşil Dostu Haline Getirmek İçin 7 İpucu
  0 Evinizi Yeşil Dostu Haline Getirmek İçin 7 İpucu
  İnsanlık, birçok nedenden dolayı çevre dostu yaşama ilgi duyuyor. İster karbon ayak izimizi azaltmak, maliyet tasarrufu yapmak olsun fark etmeksizin günlük yaşamınızda yeşil dostu olmanın birçok yolu vardır. Aslında, bu çevre dostu yaşam ipuçlarının birçoğu tüm bu alanları etkileyecek ve evinizi daha da çevre dostu yapacaktır.
  Güneş Panelleri Nasıl Elektrik Üretir?
  0 Güneş Panelleri Nasıl Elektrik Üretir?
  Güneş enerjisi, doğal ve çevre dostu bir enerji kaynağıdır. Güneş enerjisi ile elektrik üretmek, düşük maliyetli bir enerji kaynağına sahip olmak için mükemmel bir seçenektir. Güneş enerjisinden elektrik üretmek, fotovoltaik (PV) sistemleri kullanılarak yapılır. Bu yazı, güneş enerjisi ile nasıl elektrik üretildiği ve buna bağlı olarak gerekli üretim sisteminin nasıl çalıştığı hakkında bilgi verecektir.
  Depremlerdeki Elektrik Kesintilerine Güneş Enerjisi Çözümü
  0 Depremlerdeki Elektrik Kesintilerine Güneş Enerjisi Çözümü
  Deprem sonrasında en çok sıkıntı çekilen konuların başında elektrik geliyor. Çünkü yüksek gerilim hatları hasar görür ve elektrik enerjisi aktarılamaz. Depremzedelerin çok büyük çoğunluğunun depremden sonraki 72 saat bir lamba aydınlatacak, telefonlarını şarj edecek kadar bile elektriğe erişimi olmayabiliyor. Peki bunun için en uygun çözümlerden birinin güneş enerji sistemleri olduğunu biliyor muydunuz?
  Soğuk Mevsimlerde Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılır?
  0 Soğuk Mevsimlerde Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılır?
  Bu yazı, soğuk mevsimlerde enerji tasarrufu sağlamak için kullanılabilecek ipuçlarına odaklanmaktadır. Ev sahipleri, sıcaklık kontrolü, aydınlatma, izolasyon ve daha birçok konuda pratik öneriler alarak enerji faturalarını düşürerek bütçelerini koruyabilirler.
  Tatile Çıkmadan Evinizde Enerji Tüketimini Azaltmanın 5 Yolu
  0 Tatile Çıkmadan Evinizde Enerji Tüketimini Azaltmanın 5 Yolu
  Tatile gitmek için kapıdan dışarı çıkmadan önce eviniz için de “Tatil Modu”nu açmayı unutmayın. Birkaç kolay adım sizi gereksiz enerji maliyetlerinden kurtarabilir.