Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Siyah Güneş Panelleri

  Tamamen Siyah Güneş Panelleri

  Mülklerinde güneş enerjisi sistemi kurduran insanların sayısı her geçen gün katlanarak artmaktadır. Maksimum verimlilik müşteriler tarafında aranan birincil kriter olsa da aynı zamanda estetik kaygıların da giderilmesi aynı şiddette önemlidir. Bu bağlamda sıradaki yazımızda, “Tamamen Siyah Güneş Panelleri” hakkında bilgi verilmektedir.

  siyah güneş paneli çatı üstü uygulama

  Siyah Güneş Paneli

  Siyah Güneş Panellerinin Farkları Nelerdir?

  "Geleneksel" güneş panelleri ile tamamen siyah güneş panelleri muadilleri arasında çok fazla fark yoktur. Geleneksel paneller beyaz arka tabakalar ve gümüş çerçeveler kullanırken, tamamen siyah modüller - tahmin ettiğiniz gibi - siyah arka tabakalar ve siyah çerçeveler kullanır. Tamamen siyah modüllerdeki bağlantı kutularının ve diğer elektronik aksamların çevresinde siyah yapıştırıcıların kullanılabilmesi dışında, aynı işlemlerle aynı şekilde üretilirler.

  Tamamen siyah güneş panelleri ile panel tipleri ile aralarındaki en büyük fark, İkisi arasındaki en büyük fark, verimlilik dereceleridir. Tamamen siyah modüller biraz daha sıcak çalışır ve yansıyan ışık emilimi için daha az fırsat sunar, bu nedenle verimlilikleri biraz daha düşüktür. Beyaz arka tabakalar kullanıldığında, güneş pilleri arasındaki ve etrafındaki boş alanlar veya boşluklar kullanılmayan ışığın bir yansımasını sağlar ve ışık yakalama olasılığını artırır, bu da artan bir fotoakım oluşumu ile sonuçlanır. Tamamen siyah modüller estetik açıdan daha hoş bir görünüme sahip ancak yansıma ve ışık yakalama avantajını yitiriyor, bu da daha düşük bir fotoakımla sonuçlanıyor. Sonuç olarak, tamamen siyah güneş panelleri geleneksel panellerden %0,5 daha düşük mutlak verimliliğe sahipler.

  siyah güneş paneli vs klasik panel karşılaştırması

  Bu farkı ortadan kaldırmak için bazı üretici şirketler tamamen siyah modüllerinde daha yüksek verimli güneş pilleri kullanacak. Ayrıca bir modül tarafından üretilen ısıyı daha etkili bir şekilde yaymak için esnek, iletken bir arka tabaka ile birlikte tüm baraların ve elektrik bağlantılarının güneş pillerinin arkasına taşındığı bir arka temas tasarımı kullanıyor. Bu tasarım, modüllerinin nominal çalışma hücresi sıcaklığını düşürerek daha yüksek modül verimliliği sağlar.

  Siyah Güneş Panelleri İle Geleneksel Paneller Arasındaki Fark Ne Kadar Önemli?

  Belirtilen fark, santral bazında ziyadesiyle önemli olsa da konut sistemleri için göz ardı edilebilir boyuttadır (yer çekiminin aslında G = 9,98 olmasına rağmen G = 10 üzerinden hesap yapılması gibi).  Bu nedenle genellikle bu kapsamlı üretim çabaları (güneş pillerinin daha verimli hale getirilmesi) çoğu tamamen siyah modüllerde yapılmaz. Özellikle Amerika’da müşteri talebi tamamen siyah trendini güçlendiriyor. Ülke çapında birçok konut güneş enerjisi kurulum şirketi artık standart olarak tamamen siyah modüller sunuyor.

  Sonuç olarak, güneş enerjisi önümüzdeki 10 yılda Avrupa Birliği ve ülkemizin belirlediği yenilebilir enerji hedefleri için kilit silahtır ve gelecek Güneş’tedir. Artan talep, yıllar geçtikçe alınan geri dönüşler üzerine yapılan geliştirmelerle güneş enerjisi bundan 10 yıl öncesine göre çok daha ulaşılabilir ve verimlidir. Siz de “Yüzünüzü Güneş’e Dönmek” isterseniz, telefon hattımızdan bizimle iletişime geçebilir, buraya tıklayarak son teknoloji Solar Güneş Paneli ürünlerine ulaşabilir, SolarAVM güvencesiyle satın alabilirsiniz.

  Yorumunuzu bırakın
  *