Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Duvara Monte Güneş Panelleri

  Duvara Monte Güneş Panelleri

  Duvara Monte Güneş Panelleri Hakkında Bilmek İstedikleriniz

  Duvara monte güneş panelleri, güneş enerjisine geçiş yapmak istiyor ancak çatınızı delmek veya boş bahçe alanını kullanmak istemiyorsanız evinize veya iş yerinizde tercih edebileceğiniz harika bir seçenektir. Sizin için doğru seçim olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için duvara monte güneş panellerini ele aldığımız yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Duvara Monte Güneş Panelleri Nasıl Kurulur?

  Duvara monte güneş paneli sistemi genel olarak güneye bakan duvara panellerin yerleştirilmesiyle kurulur. Güneye bakmayan duvarlara güneş paneli kurulumu duvara monte panellerin eğiminden dolayı zaten enerji üretiminde aksaklık olacağı için mantıklı değildir. Duvara monte güneş panelleri dikeydir veya eğimli olsalar bile yüksek eğimlere sahiptir, soğurma oranının en yüksek olduğu saatler güneşin en alçak konumda olduğu saatlerdir. Duvara monte güneş panelleri enerji emilimi en üst düzeye çıkacak şekilde yerleştirilmelidir. Güneş paneli modüllerinizi duvara paralel, duvardan uzağa eğimli veya duvardan sarkan bir gölgelik (tente) olarak yerleştirebilirsiniz. Bu sistemlerden herhangi biri, güneş paneli sisteminize çatıya veya yere monte edilen bir sistemden çok daha yüksek olan doğal bir eğim verecektir. Duvara monte güneş panellerinin dik eğimli olması kurulum ve sağlamlaştırma için özel donanım gerektirmektedir. Düz veya hafif eğime sahip zemin ve çatı güneş paneli kurulumlarından daha zordur. Duvara monte edilen sistemler dik durmak için yerçekimiyle mücadele ettiğinden, yer değiştirme, hasar ve hayati tehlikeye yol açan kazaları önlemek için güçlü sabitleme hayati önem taşır.

  Duvara Monte Güneş Panellerinin Bakımı Kolay Mıdır?

  • Duvara monte edilen güneş paneli sistemlerinin bakımı, temizlik açısından çatıya veya yere monte edilen güneş panellerine göre daha kolaydır. Kar ve benzeri birikintiler, yerçekimi yaprakların ve daha fazlasının birikmesini önlediğinden ve yağmur kirleri yıkadığından neredeyse hiç sorun çıkarmamaktadır. Güneş panellerinin temizliği daha kolay hale gelmektedir.
  • Buna ek olarak duvara monte güneş enerjisi sistemlerini görmek daha kolaydır ve durumlarını değerlendirmek için yüksek, eğimli çatılara tırmanmanızı gerektirmez. Çatıya çıkmak birçok güneş paneli sahibi için zor ve riskli bir görevdir. Duvara monte edilen paneller ihtiyaç duyulan temizlik veya bakım çalışmalarında kolaylık sağlaması bakımından avantajlıdır.
  • Bununla birlikte, teknisyenlerin bir arıza meydana gelmesi durumunda genellikle duvara monte edilen bir sistemin tepesinden iskele kurmaları gerekir. Duvara monte edilen panellerin değiştirilmesi veya sorun giderme işlemleri zemin veya çatı sistemlerine göre daha zordur.

  Duvara Monte Güneş Panelleri Hakkında Bilmek İstedikleriniz

  Duvara Monte Paneller Ne Kadar Elektrik Üretir?

  • Duvara monte güneş panelleri nerede yaşadığınıza da bağlı olarak zemin ve çatı panellerine göre daha az elektrik üretir. Genel olarak duvara monte güneş panelleri kış aylarında yaz aylarına kıyasla daha fazla enerji üretirler. Bunun sebebi kış aylarında güneşin alçak seviyelerde olması ve duvara monte panellerin de en yüksek verimliliğe güneşin alçak olduğu saatlerde ulaşmasıdır.
  • Yaz aylarında güneş yüksekte olduğu için zemin ve çatı panelleri duvara montelerden daha fazla enerji üretmektedir. Güneşin yüksekte olması gün boyunca hafif eğimli güneş panellerine yüksek eğimli dikey olanlara kıyasla daha fazla doğrudan güneş ışığı düşmesine neden olur.
  • Ek olarak, ekvatordan uzaklaştıkça duvara monte güneş panellerinin verimliliği o kadar artmaktadır. Soğuk kış aylarında güneş daha alçak konumda olması panellerin verimliliğinin sıfır derece enleminden uzaklaştıkça artması anlamına gelir.

  Duvara Monte Güneş Panellerinin Maliyeti Ne Kadardır?

  Güneş panelleri dikey olarak monte edilebilmek için özel bir donanım gerektirmektedir. Çatıya veya yere monte edilen güneş panellerine kıyasla daha fazla güvenlik hususu olduğundan yapı iskelesi gerektirmektedir. Bir projenin özel donanım gerektirmesi maliyetinin daha fazla olacağı anlamına gelmektedir. Daha yüksek maliyet ise genel anlamda güneş enerjisi sistemlerine yaptığınız yatırımın daha fazla olmasına sebep olur.

  Duvara Monte Güneş Panelleri İçin Gumbel Group İle İletişime Geçin!

  Güneş enerjisine geçiş yapmak ve duvara monte güneş panelleri hakkında bilgi almak için Gumbel Group ile iletişime geçin.

  Yorumunuzu bırakın
  *