Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Güneş Enerjili Araba Garajları

  Güneş Enerjili Araba Garajları

  Güneş Enerjili Araba Garajları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

  Araştırmalara göre güneş paneli sistemi kurulumu olan evler  kurulu olmayan evlerden %4.1 daha fazla fiyata satılmaktadır. Güneş enerjisi sisteminiz için sizin de evinizde ya da iş yerinizde yeterli çatı alanınız yoksa araba garajınızı alternatif bir seçenek olarak kullanabilir ve evinizin değerini artırabilirsiniz.

  Güneş enerjili araba garajlarının ne olduğu, nasıl çalıştığı ve bir tanesi için nasıl alışveriş yapılacağı ve en iyi fiyatın nasıl belirleneceği hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Güneş Enerjili Araç Garajı Nedir?

  Güneş enerjili araba garajları araçlarınızı polenden, sert hava koşullarından ve fazla güneş ışınından koruyan ancak aynı zamanda elektrik de üreten tavan gölge sistemidir. Aynı zamanda elektrikli araç şarj istasyonu bulunduran güneş enerjili araba garajları yapı tasarımlarını da bulabilirsiniz.

  Güneş Enerjili Araba Garajı Nasıl Çalışır?

  Güneş enerjili araba garajları diğer güneş paneli sistemleri gibi güneş ışınlarını toplar ve enerjiye dönüştürür. Ancak normal bir araba garajı ile güneş enerjili araba garajı arasında tasarım konusunda değişiklikler vardır.

  Güneş enerjili araba garajları kolayca yerini değiştirebileceğiniz ve güneş panelleri kurabileceğiniz bir modül rafına sahiptir. Aynı zamanda garaj üzerinde bulunan güneş paneli dizisindeki tüm modüller birbirine ve birleştirici bir kutuya bağlıdır. Birleştirici kutu gücü inverter aracılığıyla yönlendirmektedir.

  Güneş Enerjili Araba Garajları Nedir? Nasıl Yapılır?

  Güneş Enerjili Araç Garajlarının Avantajları

  Araba garajlarına güneş enerjisi kurulumunun ön maliyetleri diğer güneş enerjisi sistemlerinden daha fazla olabilir, ancak diğer güneş enerjisi sistemlerinde bulamayacağınız çeşitli avantajlar sağlamaktadır.

  Birçok amaca hizmet etmektedir

  • Elektrikli aracınızı evinizdeki şebekeye bağlamak yerine doğa şartlarından koruyarak güneş enerjili araba garajınıza bağlayabilirsiniz.
  • Ancak güneş enerjili araba garajları sadece araba park etmek için kullanılmamaktadır. Garajınızı hava şartlarına karşı hassas olan eşyalarınızı saklayabileceğiniz bir koruma olarak veya sıcak yaz günlerinde organizasyon düzenlemek için kullanabilirsiniz.
  • Boş alanlar için bir çözüm niteliğindedir.
  • Güneş enerjili araba garajları ince tasarımlarından dolayı yer kaplamaz ve araç park etmek veya diğer eşyaları depolamak gibi amaçlar için kullanılabilir.
  • Yatırım karınızı artırır.

  Güneş enerjisi sisteminin geri ödeme süreci 5 ila 15 yıl arasında değişmektedir. Aynı zamanda YEKDEM' e dayalı elektrik üreticileri için uygulanan sabit fiyatlı 10 yıllık alım garantisi ve 5 yıl garantili yerel ürün desteğine ek olarak KDV avantajı ve nakil hatları izin ve kira bedellerinde ilk 10 yıl boyunca sağlanan indirim ve destekler gibi ilk yatırımınızın bir kısmını geri ödemenize yardımcı olacak teşvikler sağlanmaktadır.

  Ayrıca, genel olarak güneş panelleri kurmak, evinizin çekiciliğini artıracaktır. Eğer evinizi sonradan satmayı planlıyorsanız evinizin satış değerini artıracaktır. Evinizin değerinin artmasının sebebi ise potansiyel alıcıların araba garajı yaptırmak için ekstra bir yatırım yapmalarının gerekmeyecek olmasıdır.

  • Barbarlığa karşı korur.

  Araba garajınıza bir güvenlik sistemi kurulumu yapmaya karar verirseniz aracınızın durumunu sürekli görüntüleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Ayrıca güneş enerjili araba garajınızın ürettiği elektriği güvenlik sisteminizde kullanabilirsiniz.

  Güneş Enerjili Taşıt Garajınızın Tasarımı

  Güneş enerjili araba garajlarınızın tavanının eğimli kenarlarının olması kış aylarında güneş panellerinizden kar dökülmesi tehlikesi oluşturabilir. Ancak güneş enerjili araba garajlarına karı toplayıp riski düşürmesi için kar koruyucuları eklenebilir. Aynı zamanda panellerinizin yapı geometrisini karın toplandığı yeri kontrol edecek şekilde de ayarlayabilirsiniz.

  Güneş Enerjili Araba Garaj Maliyeti

  Yeni bir güneş enerjili araba garajı kurarken araba garajı yapısının yanında fotovoltaik (PV) paneller de kurmanız gerekmektedir. Ayrıca, donanım kablolarını, çeşitli parçaları ve garajınızı kurmak için işçiliği maliyetlere dahil etmeniz gerekmektedir.

  Konut için solar araba garajları

  Çatı üstü güneş enerjisi kurulumları genellikle kurulum için watt başına ortalama 51 Türk lirasına (2,81 ABD dolar) mal olur. Ancak birçok çatı kısıtlamasından dolayı konut için çatı panel sistemini kullanamayabilirsiniz. Bunun sonucu olarak da güneş enerjili araba garajı kurulumu ortalama 72 Türk lirasına (4 ABD dolar) mal olur.

  Ticari amaçlı solar araba garajları

  Birçok işletme çeşitli otopark türleri için güneş enerjili araba garajlarını gelecekte elektrik faturalarında tasarruf sağlayacağı için kullanmak isteyecektir. İşletmeler birden çok güneş enerjili araba garajı alabileceği için ticari kurulum maliyetleri ortalama 62 Türk lirası (3.45 ABD dolar) olacaktır.

  Güneş Enerjili Otomobil Garajı Kurulumunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Alanınız için en iyisini seçtiğinizden emin olmak için güneş enerjili araba garajınız kurulmadan önce birkaç faktörü göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Göz önünde bulundurmanız gereken bazı alanlar şunlardır:

  Enerji verimliliği: Metrekare başına ne kadar Watt düşerse o kadar iyidir.

  Sayaç sistemi: Güç sağlayıcınıza elektrik satmayı planlıyorsanız hizmet sağlayıcınızın ihtiyaçlarını karşıladığından emin olmanız gerekmektedir.

  Tasarım: Sisteminiz için kaliteli malzemeler kullanmanız sisteminizin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

  Özel yapım veya hazır: Hazır güneş enerjili araba garajları genellikle ticari uygulamalar için daha iyi sonuç vermekteyken özel yapım güneş enerjili araba garajları birlikte çalışmak istediğiniz panel şirketini ve enerji tüketimini kendiniz belirlemenize olanak verir.

  Güneş Enerjili Araba Garajlarınız İçin Bizimle İletişime Geçin!

  Güneş enerjili araba garajı kurulumu sayısız avantaj sağlamaktadır. Güneş enerjili araba garajı aracınızı sadece sert hava koşullarından korumakla kalmayacak, aynı zamanda garajınızda yer kaplamadan elektrikli aracınızın şarj olmasını sağlayacaktır.

  Güneş enerjisinin ve güneş enerjili araba garajlarının avantajları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz veya sürdürülebilir enerjiye geçiş yapmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin.

  Yorumunuzu bırakın
  *