Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Güneş Paneli Boyutları

  Güneş Paneli Ebatları

  güneş paneli boyutları blog

  Güneş panellerinin boyutları ve ağırlıklarını hiç merak ettiniz mi? Son dönemde güneş panellerine her yerde rastlar olduk, çatılarda, arazilerde, çadırlarda, sulama pompalarının çevrelerinde. Peki bir panelin boyutu ne kadar, çatıya koyduğumuz bir panelin ağırlığı ne?

  Güneş paneli ölçüleri hakkındaki bu yazımızla sizlere güneş paneli ölçüleri, ağırlıkları ve panellerin çatınıza ne kadar yük bindireceğini masaya yatıracağız.

  Konut ve Ticari Alanda Kullanılan Güneş Panellerinin Boyutları

  Aşağıdaki tabloda konut ve ticari alanda yaygın kullanılan paneller için güneş paneli boyutlarını derledik. Ortalama ölçülere yer verdiğimiz tabloda ilk göze çarpan husus, hücre sayısı ile panel ölçüleri arasında doğru orantı olduğudur. 72 hücreli paneller, 60 hücreli panellerden yaklaşık 33 cm daha uzun olduğu görülmektedir.

  güneş paneli boyutları

  Ev için güneş paneli hesaplama yaparken bu ölçüleri nasıl kullanırız? Örnekle anlatmak gerekirse 6kW gücünde bir sistem için yaklaşık 20 panel kullanılır. Kurulacak sistem yaklaşık olarak 8,5 metre genişliğinde 4 metre uzunluğunda olacaktır. Toplamda 33 metrekareye yakın alanı kaplayacaktır.

  Güneş paneli boyutları uzunluk

  Bu hesaplamada güneş panellerinin çatı üzerinde yan yana ve alt alta yerleştirilmesinde herhangi bir engel olmadığı varsayılmıştır. Eğer çatıda baca, çıkıntı vs. gibi engeller varsa sistemin titizlikle planlanmasında yarar vardır. Çatı gibi hassas alanlarda bir uzman yardımıyla planlama yapılması ve ölçülere dikkat edilmesi çok önemlidir. Bu konuda SolarAVM’nin uzman teknik ekibinden her zaman destek alabilleceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Güneş Paneli Ağırlığı?

  Güneş paneli ağırlığı ortalama 20kg civarındadır. Panel gücüne ve diğer teknik özellikleri ile kullanılan malzemelere göre ağırlıklar değişkenlik gösterebilmektedir.

  Aşağıda SolarAVM’de satışa sunduğumuz bazı panellerin ağırlıkları verilmiştir. Tablo dikkatle incelenirse 275W gücünde bir panel 20kg ağırlağındayken 320W gücünde bir panelin se 19 kg olduğu görülmektedir. Dolayısıyla güneş enerjili bir sistem kurulacak çatı alanının taşıma kapasitesi ile ilgili soru işaretleri varsa, ürün teknik özellikleri titizlikle incelenmelidir. Diğer bir ifadeyle ağırlık konusu dikkatle ele alınmalıdır.

  güneş paneli ebatları ağırlık

  Güneş Panelleri Uygun Fiyatlar ve Taksit Seçenekleri ile SolarAVM'de

  SolarAVM’de yerli ve ithal güneş paneli fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca gelişmiş filtreleme sistemimiz sayesinde aradığınız solar paneli kolaylıkla bulabilirsiniz.

  SolarAVM ekibi olarak ürün açıklamalarımızda güneş panellerinin teknik verilerine ayrıntılı biçimde yer veriyoruz. Sunulan verilerle karar vermekte zorlanırsanız kaygılanmanıza gerek yok! Uzman teknik kadromuz seçiminizi kolaylaştırmak için her zaman yanınızdadır. Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Yorumlar
  9/29/2022 2:18 PM
  Güneş enerjisi temiz enerji.
  Yorumunuzu bırakın
  *