Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Güneş Panelleri Gece Çalışır Mı?

  Güneş Panelleri Gecede Gündüz Gibi Çalışır Mı?

  Güneş Panelleri Gecede Gündüz Gibi Çalışır Mı?

  Güneş panelleri elektrik üretmek için güneş ışığından yararlanmaktadır ve bu soruya verilebilecek en basit cevap ‘hayır’ olacaktır. Geceleri de çalışan güneş panelleri için kafa karışıklığının çoğu güneş enerjisi depolama ve gece boyunca yedek güç kaynağı kullanma ile ilgilidir. Hava karanlıkken evinize güç sağlamak için sayaç ve yedek enerji kullanımı yoluyla güneş panellerinin hala yatırıma nasıl değer olduğunu gözden geçireceğiz.

  Güneş Panelleri Gece Enerji Üretir Mi?

  Güneş panellerinin havanın bulutlu olduğu durumlarda en yüksek verimde çalışmamasıyla benzer şekilde güneş panelleri geceleri soğuracak güneş ışığı olmadığı için elektrik üretemez. Güneş panelleriniz gün ve gece boyunca evinize güç sağlamak için yeterli elektriğe sahip olduğunuzdan emin olmak için gün batımı da dahil tüm gün çok yoğun çalışmaktadır. Ancak panellerinizdeki fotovoltaik hücreler elektrik üretmek için güneş ışığına ihtiyaç duymaktadır. Güneş battıktan sonra panel sisteminin ürettiği fazla enerjiyi kullanabilirsiniz. Bu fazla enerjiye ise aküdeki (?) ev yedek gücü aracılığıyla ulaşılabilir. Akünüz yok ise sayaçtan toplanan güneş kredilerinizi karanlık saatlerde enerji kaynağı olarak kullanabilirsiniz. Bu seçeneklerin her ikisine de daha yakından bakalım.

  Enerjiye Gece Erişmek İçin Akü

  Aküler güneş enerjisine paneller etkin olmadığı zaman gece boyunca elektriğe ulaşmanızı sağlar. Güneş panelleri aküler sayesinde günün her saati sürdürülebilir bir enerji kaynağıdır. Aküde depolanan enerji günün her saati erişilebilirdir. Aküler en çok gece panellerin güç üretimini en iyi şekilde kullanımına sunduklarında avantajlıdırlar. Güneş panelleri fazla enerjiyi evinizin eş zamanlı olmayan elektrik amaçlarını karşılamanız için dolduracaktır. Fazla enerjiyi şebekeye yönlendirmek yerine aküler aracılığıyla gece veya yağmurlu bir günde kullanmak için saklayabilirsiniz. Böylelikle şebekeden enerji kullanmadan önce akünüzden elektrik kullanmak size enerji bağımsızlığı sağlar. Ayrıca aküdeki enerjiyi başka durumlarda da kullanabilirsiniz. Aşırı sıcak ya da fırtına gibi kötü hava koşulları dolayısıyla elektrik kesintisi olduğunda krizi atlatacak kadar enerjiniz olduğunu aklınızda bulundurun.

  Sayaç Gece Bağlantınızı Sağlar

  Çoğu faydalanılan kurum sayaç programını hizmetinize sunmaktadır. Sayaç programı kullanılmayan fazla enerjinin şebekeye birikmesi bakımından mevduat (tasarruf) hesabına benzemektedir. Bunun karşılığında, perakende elektrik sağlayıcınız size geri ödeme yapacak veya güneş kredisi sunacaktır. Güneş panellerinin gündüz yoğun çalışarak topladığı enerjiden gece süresince yararlanılabilir. Çoğu güneş paneli sistemi kullanıcısı ihtiyacı olduklarında kullanabilecekleri bol miktarda alacakları (?) vardır. Buna ek olarak sayaç elektriği hem evinize hem de evinizden yönlendiren çift yönlü bir bağlantıdır. Güneş panelleriniz gündüz süresince fazla enerji ürettiğinde enerji şebekeye ve gece süresince panelleriniz etkin enerji üretmediğinde şebekeden evinize akmaktadır. Şebeke bağlantısı temelde paylaşılan akü sistemidir, ancak her yerde sunulmamaktadır. Bir güneş paneli sistemine veya akü sistemine yatırım yapmak gibi uzun vadeli kararlar vermeden önce bölgenizdeki sayaç politikalarını araştırmalısınız. Bulunduğunuz yere göre tam indirim ve teşvik listemizi inceleyebilirsiniz.

  Sayaç Ve Akü Depolama Birlikte Çalışabilir

  Çoğu güneş paneli kullanıcısı sayacın avantajlarından yararlanmak için panel sistemini şebekeye bağlamaktadır. Sayaca ek olarak evler depolama için artan oranda akü kullanımına başvuruyor. Ancak, bu iki sistem birlikte çalışabilir! Akünüz tamamen bittiğinde aküyü şebekeden elektrik çekmesi için programlayabilirsiniz. Alternatif olarak aynı anda iş yapmaları için yapılandırabilirsiniz. Böylelikle elektrik faturası maliyetini en aza indirip enerji güvenliğinizi en yüksek seviyeye çıkarabilirsiniz. Ne kadar güneş enerjisi üretebileceğinizi belirlemek için güneş enerjisi potansiyeli hesaplayıcımıza bir göz atın.

  Güneş Paneli Ve Yedek Güç Çözümleri İçin Solar AVM İle İletişime Geçin!

  Gumbel Group, evinizin ışıkları her zaman açık tutabilmesini sağlamak için endüstri lideri Solar AVM güneş panelleri ve yüksek kaliteli yedek güç sunar. Güneş enerjisine geçiş yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Yorumunuzu bırakın
  *