Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  Neden Güneş Yatırımı Yapmamalıyız?

  Dikkat: Spoiler içerir :) 

  Neden Güneş Yatırımı Yapmamalıyız?

  Neden Güneş yatırımı yapmamalıyız? Evet evet! Doğru okudunuz. Neden yapMAMAlıyız? Güneş yatırımları son yıllarda ülkemiz ve dünyada kümülatif artış göstermektedir. Solar bilincin arttığı ortamda solar sisteme rağbet artmış ve yaygınlaşmıştır. Güneş yatırımlarının yaygınlaştığı ortamda, neden güneş yatırımından uzak durmanız, neden solar sistem kurmaya kalkışmamanız gerektiğini sizler için derledik.

  Kolay paranın tadına vararak rehavete kapılabilirsiniz

  Güneş panellerini çatınıza kurduğunuz zaman, gökyüzünden süzülen güneş ışınları, panellerden DC akımla geçerek inverterler vasıtasıyla paraya dönüşür ve cebinize akmaya başlar. Böylesi kolay kazancı sindirmek zordur. Faturanızın azaldığı yetmezmiş gibi kullanmadığınız elektriği şebekeye satıp para dahi kazanabilirsiniz. Alnımızdan ter akıtmadan gelen kazanç ürkütür bizleri. Kolay para kazanıp iç huzursuzluğu yaşamaktansa, yüksek fatura ödemek yeğdir.

  Yüksek faizle kredi kullanmak varken düşük faizli kredi tuzağına düşebilirsiniz

  Bankalara güven olmaz. Diğer tüm yatırım planlarında yüksek faizlerle tepemize binen bankalar, iş güneş yatırımına gelince uygun ödeme koşulları ile çok sayıda kredi alternatifi sunmaktalar. Kesin bir bit yeniği vardır. Bu devirde kim kime uygun koşulla borç verir. Güneş yatırımı yapmayarak, bankaların düşük faizli kredi oyununu boşa çıkarabilirsiniz.

  Fazla tedbirci biri gibi görünürsünüz

  Bugün yatırım yapıp 6-7 sene arası beklemek mi? Hesaplamalara bakılırsa, bekledikten sonra maliyeti kurtarıp 25 sene para kazanacakmışız. Ne gerek var bu kadar beklemeye? Güneş yatırımı garantici, anı yaşamasını bilmeyen insanlar içindir. Bir koyup on alınabilecek onca yatırım varken neden 25-30 sene boyunca gelir getirecek diye 6-7 sene bekleyelim? Buna tedbircilik denir. Risk almak varken neden böylesi garanti bir yolu zorlayalım ki? Torununuz “Dedem zamanında şuraya güneş enerjisi taktırmış olsaydı şu kadar kazanç elde etmiş olurduk” cümlesini sık sık kurabilir. Yazık değil mi çocuğa?

  Sinsi biri gibi görünürsünüz

  Güneş yatırımı yaparsanız, 6-7 sene bekledikten sonra elektriği neredeyse bedava kullanmaya başlarsanız. Dostlarınız elektrik faturalarının ne denli yüksek olduğundan bahsederken, öylece susup kalırsınız. Muhabbetlerine katılamadığınız için size sinsi gözüyle bakabilirler. Sinsi durumuna düşmemek için en iyisi güneş yatırımı işine hiç girmemektir.

  Çocuk Görseli

  Güzelim çatınızı mahvetmemiş olursunuz

  Neden güneş yatırımı yapmamalıyız? Çünkü, çatınıza güneş panelleri yerleştirdiğiniz zaman güzelim çatınızın o bölgesindeki kiremitlere uzun süre ayak basamazsınız. Çatıdan inmeyen bir insan olarak bu sizin hergün zorunuza gider. Teknoloji harikası güzelim kiremitler panellerin altında kalmıştır artık! Kiremitlere ihanet etmek istemiyorsanız güneş paneli taktırmamalısınız. Kiremitler size para kazandırmaz belki ama neticede sizin kiremitlerinizdir. Onları panellerin altında gözü yaşlı bırakmak doğru olmaz.

  Çatı Güneş Panelleri

  Rol kesmek zorunda kalırsınız

  Güneş enerjisine yatırım yaptığınızda, enerji açığı olan ülkemize yarar sağlayacağınız ve karbon emisyonlarının azaltılmasına katkıda bulunacağınız doğrudur. Bu yatırımı yaptığınızda, sadece hatırı sayılır ölçüdeki maddi menfaat için değil de ülkemizi ve çevreyi düşünerek de yapmış gibi davranmak zorunda kalabilirsiniz. Bu ikircikli duruma düşmemek için güneş yatırımından uzak durmak en iyisidir.

  Maskeli Kadın
  Yorumunuzu bırakın
  *