Quantcast
Kapat
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Kategoriler
  Filtreler
  Ayarlar
  Arama

  İşyerleri Neden Güneş Enerjisini Seçmelidir?

  İşyerlerinde güneş enerji sistemleri

  Neden İşyerleri Güneş Enerjisini Seçmeli?

  Küçük (veya orta) büyüklükteki bir işletmenin sahibi olarak, sürekli işyerinizi ve kârlılığınızı iyileştirmenin yeni yollarını düşünüyorsunuz. Sınırsız bir bütçeniz yok, bu nedenle şirketinizin çevre dostu özelliğini geliştirmeye yönelik bazı fikirler fiyat aralığınızın dışında görünebilir. Sonuç olarak güneş enerjisine geçiş konusu gündeme geldiğinde muhtemelen kafanızı sallayıp “Belki bir gün biraz daha büyüyünce…” dersiniz.

  Ancak, güneş enerjisi aslında şu anda işletmeniz için yapabileceğiniz en iyi hamle olabilir. Son dört yılda, güneş panellerinin üretim maliyetinde önemli düşüşler gördük ve güneş enerjisinin girişinin önündeki mali engeller büyük ölçüde azaldı. Bununla birlikte, yalnızca güneş enerjisinin maliyeti çok daha uygun hale gelmekle kalmadı, aynı zamanda bugün küçük işletmeniz için güneş enerjisini düşünmek isteyebileceğiniz yararları ortaya çıktı.

  Devlet Teşvikleri Güneş Enerjisine Geçişi Ekonomik Hale Getiriyor

  KOSGEB, AB hedeflerini tutturmak, iklim değişikliği ile mücadele etmek ve enerji verimliliğini arttırmak adına küçük işletmeler için teşvik programları yayınlıyor.

  Bu bağlamda şu an yayında olan programlardan biri KOBİ Enerji Verimliliği Destek Programı'dır. Bu program ile beraber yenilenebilir enerjiye geçilmesi, enerji verimliliğinin artması adına KOBİ’lere 30.000 TL’ye kadar destek veriyor.

  KOSGEB, TÜBİTAK gibi devlet kurumları ile çeşitli teşvik ve destek programlarının açılmasının yanı sıra mahsuplaşma imkanı ile de KOBİ’lere destek verilmektedir.

  İşletmenizin Sürdürülebilirliğe Bağlılığını Gösterin

  INC’nin yaptığı bir araştırma şu cümlelere yer vermektedir: "Güneş enerjisi yatırımları nedeniyle büyük sözleşmeler kazanan işletmelerin örnekleri çoktur - alıcılar güneş enerjisiyle çalışan ürün ve hizmetleri sever!" Bu nedenle, güneş enerjisine geçmek, yeni müşteriler çekmek ve mevcut müşterilerinizin geri gelmesini sağlamak için harika bir yoldur. Temel olarak, günümüzün müşterileri sürdürülebilir, çevre dostu iş uygulamalarıyla ilgileniyor ve onlara karbon ayak izinizi azaltmaya ve daha sürdürülebilir bir iş yaratmaya kararlı olduğunuzu göstermek, satışlar ve müşteri deneyimi üzerinde önemli bir olumlu etkiye sahip olabilir.

  İşletmenizin İşletme Maliyetlerini Azaltın

  Güneş enerjisi sistemleri, temel olarak, azaltılmış kullanım maliyetleri ile zaman içinde kendilerini amorti eder. Seçtiğiniz sisteme bağlı olarak, işletmenizin elektrik faturasını her ay önemli ölçüde azaltabilir, hatta tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Aslında, bazı bölgelerde, güneş enerjisi sisteminiz kullandığınızdan daha fazla enerji üretiyorsa, güneş enerjisi sisteminiz için mahsuplaşma yapabilirsiniz -yani ürettiğiniz fazla enerjiyi şebekeye satabilirsiniz-

  Güneş enerjisi artık sadece daha uygun maliyetli olmakla kalmıyor, aynı zamanda düşündüğünüzden daha iyi bir yatırım olduğunu kanıtlayabilir. Dünya’da içinde bulunduğumuz enflasyonist ortam ve yaklaşan ekonomik kriz sonucu enerji şirketlerinin fiyatlarının sabit olmadığı ve zamanla yükselme eğiliminde olduğu aşikardır. 2020-2022 arası sanayi elektrik tarifesi kilowatt başına %370 artmıştır. Güneş enerjisinde durum böyle değil çünkü - ekipman ve kurulum için ödeme yaptıktan sonra - güneş panellerinizi çalışır durumda tuttuğunuz sürece -güneş panellerinin ortalama ömürleri 25-30 yıl arasındadır- bedava elektrik alabilirsiniz.

  Gayrimenkul Yatırımınızı İyileştirin

  İster evinizin dışında çalışıyor olun, ister işletmeniz için bir ofis alanı satın alın, güneş enerjisine geçmek gayrimenkul yatırımınızın değerini artırabilir.

  Geliştirilmiş mülk değeri size ve işinize nasıl yardımcı olabilir? İşletmenizin sahip olduğu bir ofis alanında çalışıyorsanız, işletmeniz büyüdükçe, genel merkeziniz için muhtemelen daha fazla alana ve/veya daha merkezi bir konuma ihtiyaç duyarsınız. Mülkünüzün değerini şimdi artırmak, ihtiyaçlarınızı karşılayacak başka bir mülk satın alabilmeniz için binayı daha hızlı ve daha iyi bir piyasa değerinde satmanıza yardımcı olacaktır. Güneş enerji sistemlerinin, kuruldukları mülklerin değerini nasıl arttırdığına yönelik yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

  Küresel Düşün, Yerel Hareket Et

  Son olarak, bir küçük işletme sahibi olarak, insanların yerel olarak alışveriş yapmasının ve yerel işletmeleri desteklemesinin ne kadar değerli olduğunu bilirsiniz. Güneş enerjisine geçmek size yerel bir güneş enerjisi şirketini desteklerken aynı zamanda kendi işinize de yardımcı olma fırsatı verir. Kim bilir? Kaç panele ihtiyacınız olduğunu belirlemek için sizinle birlikte çalışan ve güneş pillerinizi sizin için kuran kişiler, geleceğin müşterileri olabilir.

  Son Söz

  İşyerleri neden güneş enerjisini seçmelidir sorusunun cevabını verebildiğimiz düşünüyoruz. Bunlar, bugün küçük işletmelerin güneş enerjisine geçmesini gerektiren en ikna edici nedenlerden sadece birkaçı. Daha sürdürülebilir bir enerji kaynağı seçmek hiç bu kadar ucuz veya kolay olmamıştı, öyleyse neden bugün güneş enerjisine geçiş yapmayı düşünmüyorsunuz? Eğer Güneş enerjisine geçip işletmenize değer katmak istiyorsanız, WhatsApp veya telefon hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Yorumunuzu bırakın
  *